Otrdien, 11. jūnijā, Latvijas Radio 5 studijā aicināts Elvijs Grafcovs un Laura Rozenberga, kas muzicē grupā "Very Cool People". Pārrunājām visas interesantākās detaļas par jaunāko un jau desmito grupas albumu "Dzīvs", kas tapis pusotra gada laikā. Savukārt rubrikā "KasKurKoDaraKāpēc?", kā jau katru otrdienu izveidojām burvīgu rīta pasaciņu- "Resnie pirkstiņi šaurā burciņā makarē makaronus, jo nesanāca tos sakarināt uz vēlētāju ausīm". Tā tika pārveidota par mākslīgā intelekta veidotu skumju balādi un reggaeton dziesmu. "Dienas Jautājumā" diskusijas izraisīja ASV nacionālā “Piezvani savam ārstam” diena. Centāmies uzskaitīt lietas, ko drīkst teikt savam ārstam, bet ne savam partnerim. 

Vārda dienas

Ingus, Mairis, Vidvuds

Laika prognoze

Dienā debesis pakāpeniski apmāksies, rietumu un centrālajos rajonos gaidāms īslaicīgs lietus, dažviet arī negaiss. Gaisa temperatūra dienā no +18 līdz +22 grādiem.

Rīta viesis

Mūziķi no grupas "Very Cool People" pastāstīja par savu jaunāko un desmito albumu "Dzīvs". Pirmo reizi tas tika atskaņots 17. maija koncertā "M/Darbnīcā", tādēļ sarunu aizvadījām arī par koncertā pieredzēto. Grupas pārstāvji dalījās ar stāstiem par albuma veidošanu un sadarbībām, kuru rezultātā tika ierakstīti visdažādākie instrumenti, vokāli un citas skaņas.

"Very Cool People"

Viena no atpazīstamākajām un īpašākajām latviešu džezfanka grupām, kas pastāv jau kopš 2007. gada. Grupas mūzika tiek veidota arī džeza, soulmūzikas, hiphopa, Klezmer mūzikas, roka un sērfmūzikas žanros. Viņi kopīgi dodas mūzikas tūrēs un uzstājas ar skatuvisko enerģiju piepildītām dziesmu programmām gan tepat uz vietējām Latvijas skatuvēm, gan arī ārvalstīs.

Svarīgākās dienas ziņas

  • Rīgā šodien pirmo reizi notiks NATO Austrumu flanga valstu samits, kurā tiksies tā dēvētais Bukarestes deviņnieks. To izveidoja 2015. gadā kā platformu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Bulgārijas, Čehijas, Rumānijas, Slovākijas un Ungārijas pārstāvju apspriedēm. Sanāksmē piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

  • Nacionālās hokeja līgas otrajā finālspēlē pie uzvaras atkal tikusi Floridas “Panthers” vienība, kas ar 4:1 apspēlēja Edmontonas “Oilers”. Uvis Balinskis nebija “Panthers” spēles pieteikumā. Sērijā līdz četrām uzvarām ar 2-0 vadībā “Panthers”.

  • Uzņēmējs Īlons Masks draud aizliegt savos uzņēmumos viedtālruņu „iPhone” un citu kompānijas „Apple” ierīču izmantošanu, ja to operacionālajā sistēmā integrēs uzņēmuma „OpenAI” mākslīgā intelekta tehnoloģijas.

Dienas Jautājums

"Šodien ASV ir nacionālā “Piezvani savam ārstam” diena. Ko teikt ārstam, bet neteikt partnerim?"

  • Cik apmeklētājus apkalpo stundas laikā?

  • Vēlos zināt vairākus viedokļus, tādēļ pamēģināšu ar kādu citu

  • Es visu dienu esmu stīvs

  • Naudu par vizīti noliku uz galda

Jaukās ziņas

  • Nacionālās basketbola asociācijas otrās finālspēles laikā uzmanību pievērsis kāds Bostonas "Celtics" spēlētāja, latvieša Kristapa Porziņģa fans, kurš uz spēli bija ieradies Latvijas izlases kreklā.

  • 22 gadus pēc oriģinālās multfilmas Lilo un Stičs iznākšanas, ir apstiprināts, ka sākts darbs pie spēlfilmas, kas balstīta uz multfilmas oriģinālo scenāriju.

  • Divi draugi no Francijas pirms diviem gadiem pēc sarunas bārā izlēmuši, ka uzbūvēs pasaulē augstāko divriteni un tagad tas ir tapis, 7,7 metrus augsts.