Ceturtdien, 20. jūnijā rītu sākām ar sarunām par Jāņiem, taču drīz vien mūsu pašu Jānim par sevi lika manīt uz studiju atnestās Jāņu zāles. Iknedēļas rubrikā “Eksotisks ceļojums uz Latgali” sazvanījāmies ar Arni Malakovu un noskaidrojām, kas ir neparastākais ēdiens, ko mūsu klausītāji ir mēģinājuši. Turpmākās stundas aizvadījām sarunās par un ap Jāņiem, izdomājot paši savus ticējumus un pieskandinot Latvijas Radio 5 studiju kopā ar grupu Mazais Princis.

 

Vārda dienas

Rasa, Rasma, Maira

Laika prognoze

Laiks Latvijā būs pārsvarā saulains, maksimālā gaisa temperatūra no +19 līdz +23 grādiem.

Rīta viesis

Mazais Princis

Šodienas rīta viesi bija divi, kas kopā veido vienu veselu un mīlestības pilnu grupu - Mazais Princis. Latvijas Radio 5 studiju pieskandināja sintezatora melodija, balsis un tikai labas ziņas. Mazliet paspējām parunāt arī par aktuālo - Mazā Prinča koncertu. Ja tīko pēc padomiem, ko lai liek uz galda Jāņos, Mazais Princis un klausītājiem palīdzēs!

Svarīgākās dienas ziņas

  • Eiropas futbola čempionātā šodien gaidāmas trīs spēles. Dienas pirmajā mačā četros pēcpusdienā Slovēnija spēlēs pret Serbiju, septiņos Anglijas un Dānijas duelis, bet desmitos vakarā - Spānija pret Itāliju.

  • Šovakar no plkst.9 vakarā līdz 11 vakarā varētu būt traucēta portāla "Latvija.gov.lv" darbība. Šajā laikā notiks portāla pilnveidošana un darbības uzlabošana, informē Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

  • Šonakt 10 minūtes pirms pusnakts būs saulgrieži un Zemes ziemeļu puslodē sāksies astronomiskā vasara. Šodiena ir gada garākā diena, bet, tā kā saulgriežu brīdis gaidāms tuvu pusnaktij, rītdienas garums būs aptuveni tāds pats.

Dienas Jautājums

"Kādi ir mūsu izdomātie Jāņu ticējumi?"

  • Kas Jāņu naktī kasās, no rīta paliek bez draugiem

  • Jāņu naktī nedrīkst likt storijus, tad Instagramā būs maz skatījumu

    Jaukās ziņas

  • Raiņa parkā Siguldā 10.jūlijā bērniem un jauniešiem tiks rīkota atvērtā "pop-up" veloapmācība.

  • Pirmās sēnes Latvijas mežos šogad ir saradušās vairāk nekā parasti. Eksperti gan norāda, ka tā saucamais sēņu grafiks šogad esot normas robežās.