Piektdien, 21. jūnijā visa rīta garumā runājām par un ap Jāņu svinēšanu, to, kas jāņem līdzi un kādas dziesmas noteikti būs mūsu svētku atskaņošanas sarakstos. Šodien viesos ieradās mūziķis Raum, ar kuru kopā parunājām par mūziku, YUNGBLUD, Jāņu pantiņiem un veikalu apmeklēšanu. 

 

Vārda dienas

Egita, Emīls, Monvīds

Laika prognoze

Šodien Latvijā būs pārsvarā saulains laiks un nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūra dienā ap +22iem, +24iem grādiem.

Rīta viesis

Raum

Šodien viesos pie mums ieradies mūziķis Raum lai parunātu par nesen izdoto dziesmu "tikai kad tevis te nav", taču parunājām ne tikai par paša mūziku un britu mūziķa YUNGBLUD iesildīšanu, bet arī Raum pavadībā iemācījāmies pāris Jāņu pantiņus. Neizpalika, protams, padomi par to, kā paēst bez maksas, apmeklēt kāzas un iepirkties pirms svētkiem.

Svarīgākās dienas ziņas

 • Valsts policija Jāņu brīvdienu laikā no šodienas līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkos pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā.

 • Šodien visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm tiks ieskandināti Jāņi – Rīgā, Doma laukumā un Jelgavā notiks tradicionālais Zāļu tirgus. Arī citās Latvijas pilsētās darbosies svētku tirdziņi, bet citviet tiks sagaidīta un pavadīta gada īsākā nakts.

 • Šodien preses konferenci aizvadīs Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas šonedēļ uzsāka gatavošanos Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram. Sagatavošanās laikā paredzētas divas pārbaudes spēles - 26.jūnijā, "Arēnā Rīga" ar Ēģiptes izlasi un 28.jūnijā izbraukumā ar Somijas izlasi.

Dienas Jautājums

"Kas ir trīs lietas, kas obligāti jāņem līdzi Jāņos?"

 • Tumbiņa, nazis un powerbanka

 • Matracis, odu atbaidīšanas līdzeklis, lietusmētelis

  Jaukās ziņas

 • 2010. gadā Līgo vakarā Zoodārzā ieradušies trīs vīri, līdzi ņēmuši pāris mēnešus vecu sivēnu. Cūciņa nosaukta par Līgu. 

 • 2014. gadā Līgo vakarā lija lietus un krita krusa, ko iedzīvotāji gan izmantojuši savā labā, pikojoties un ceļot “krusasvīrus”.

 • 2022. gadā pēc Jāņu svinībām pāris dienās nodoti vairāk nekā četri miljoni taras vienību.

 • Spānijas pilsētā Karmonā atrasts pasaules vecākais vīns. Tas darināts pirms apmēram 2000 gadu.