Pirmdien, 1. jūlijā rītu sākām ar sarunām par to, kur Jānis bija nedēļas nogalē un kāpēc tur visu nedēļas nogali pat naktīs spīdēja saule. Šī nedēļa mums, Latvijas Radio 5 kolektīvam, ir īpaša, jo hip-hop mūzikas festivālā Straume atzīmēsim savu 11. dzimšanas dienu! Par godu tam, visu nedēļu radio ēterā klausāmies tikai hip-hop mūziku. Otrajā rīta raidījuma stundā runājām par to, kā vieglāk aizmigt laikā, kad pat vakaros ir gaišs. Šī rīta viesis bija Artūrs Jenots, kas bija ieradies lai pastāstītu par savu jauno dziesmu “Ceļš nekad nebeidzas”, kā arī dalījās atmiņu stāstos par podkāstu “Karsts Karsts”.

Vārda dienas

Imants, Ingars, Intars, Rimants

Laika prognoze

Šodien Latvijā būs pārsvarā mākoņains, vietām gaidāms arī lietus. Gaisa temperatūra būs ap +24…+26 grādiem.

 

Svarīgākās dienas ziņas

  • No šodienas Latvijā spēkā ir partnerības institūts. Tas nozīmē, ka divas pilngadīgas personas var noslēgt partnerību un tas ļaus attiecības reģistrēt arī viendzimuma pāriem. Kā vēsta kustība „Dzīvesbiedri”, pirmais viendzimuma pāris šo iespēju – reģistrēt partnerību – izmantoja jau uzreiz pēc pusnakts, tiklīdz likums stājās spēkā.

  • Ungārija uz sešiem mēnešiem pārņem Eiropas Savienības Padomes prezidentūru. Tas būs izaicinošs laiks Eiropas Savienības vadībai, jo tai pēdējos gados ir bijušas saspīlētas attiecības ar Ungārijas nacionāl-konservatīvo premjerministru Viktoru Orbānu.

  • Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki nosaucis tos 12 spēlētājus, kuri dosies cīņā par ceļazīmi uz vasaras olimpiskajām spēlēm. Pirmā spēle Latvijas izlasei jau rīt, kad septiņos vakarā jātiekas ar Gruzijas valstvienību, dienu vēlāk tikšanās ar Filipīnām.

    Jaukās ziņas

  • Nīderlandē kāds vīrietis uzbūvējis pasaulē lielāko divriteni - 54 metru garumā

  • Neseno Teilores Sviftas koncertu Dublinā apmeklējusi Stīvija Niksa

  • Šodien ASV atzīmē neparasto saldējuma garšu dienu.