Labdarības maratona “Dod pieci!” oficiālā himna – grupas “Sudden Lights” un Gustavo izpildītā dziesma “Adata un diegs". Tā izgaismo šī gada labdarības maratona mērķi – aicināt sabiedrību palīdzēt riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem.

Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai.

Adata un diegs ir kā simbols vēlmei sašūt to, kas saplēsts – vai nu tas ir ielāps uz saplēstām biksēm vai sašūta brūce pēc kautiņa. Mums katram vismaz reizi dzīvē ir šķitis, ka esam lieki, taču jaunības trakumā šīs sajūtas un cilvēcīgi izmisīgā vēlme pēc piederības kaut kam var vest arī neceļos. Par to arī dziesma – par sajūtām, ko reizēm šķiet neiespējami salabot, skaidro viens no “Dod pieci!” himnas autoriem, grupas “Sudden Lights” solists Andrejs Reinis Zitmanis.

Grupai dziesmas ieraksts bijis ārkārtīgi īpašs, jo strādājuši vienā studijā ar Latvijas mūzikas leģendu Gustavo. "Viņa pants dziesmai iedeva devu reālisma un iedvesmas,” norāda Zitmanis.

"Priecājos, ka joprojām gados jaunākā Latvijas rokgrupa atrada mirkli savā saspringtākajā darbības gadā un ir sarakstījusi meistarīgu dziesmu, kuru papildina personīgs dvēseles kliedziens no Gustavo, kuru jau sen mums vajadzēja atpakaļ!” tā Latvijas Radio 5 radošais direktors un labdarības maratona “Dod pieci!” aizsācējs Latvijā Toms Grēviņš. 

 “Dod pieci!” himnas “Adata un diegs” mūzikas autori ir Andrejs Reinis Zitmanis, Kārlis Matīss Zitmanis, Kārlis Vārtiņš, Mārtiņš Matīss Zemītis, teksta autori – Andrejs Reinis Zitmanis un Gustavo. Studijas producents, mikss – Gatis Zaķis.

 

 

Par labdarības maratonu “Dod pieci!” 2023

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 15. līdz 21. decembrim. Šogad rīkotāji aicina palīdzēt riskam pakļautiem jauniešiem un ļaut tiem spert soli tuvāk drošākai nākotnei.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, tai skaitā Latvijas Samariešu apvienības, Resiliences centra, Pusaudžu Resursu Centra un citām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar uzvedības problēmām.

Saziedotie līdzekļi sniegs viņiem nepieciešamo atbalstu, sākot no speciālistu konsultācijām, pirmās nepieciešamības lietu iegādes un beidzot ar uzticamības personas jeb mentora pakalpojumiem. Kā ik gadu, arī šogad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi 100 % apmērā tiks veltīti ziedojuma mērķim.