Pirms 70. gadiem Korejas pussalu sadalīja divās daļās.
Tagad teritorijā atrodas divas republikas: Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas.
Lai gan abu valstu starpā militārais konflikts ir beidzies, miera līgums oficiāli joprojām nav parakstīts.
Kamēr Dienvidkoreja ir atvērta starptautiskajai diplomātijai, Ziemeļkorejas kodolieroču ambīcijas valsti izolējušas no pārējās pasaules.
Šajā teritorijā ir savs internets, tūrisms notiek tikai gida pavadībā un starptautiskās telefonsarunas jāpiesaka centrālē.
"Rezervāts uz zemes," tā Ziemeļkoreju un tās režīmu raksturo divi ārvalstu viesi - mūziķis Ralfs Eilands un režisors Uģis Olte.
Par to, ko nozīmē būt tūristam šajā teritorijā stāsta raidījuma viesi. Tomēr esošā sistēma varētu mainīties, jo šonedēļ pieredzēts vēsturisks rokasspiediens un vienošanās.
Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas līderis Kims Čenuns, tiekoties ar Korejas Republikas prezidentu Munu Džēinu, apliecināja gatavību atteikties no kodolprogrammas, teikts samita noslēguma paziņojumā.
“Nav iemesla, kādēļ mums vajadzētu vienam ar otru cīnīties, – mēs esam viena nācija,” samitā uzsvēra Ziemeļkorejas līderis.
Vai tas ir tikai simbolisks žests? Sava versija par notiekošo un sagaidāmo ir Latvijas Radio ārzemju nodaļas ziņu dienesta korespondentam Gintam Amoliņam.
Par Korejas Tautas Demokrātisko Republiku jeb Ziemeļkoreju raidījumā "Domnīca".
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X