Pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka (24), kopā ar savu pārinieci Tīnu Graudiņu, atgriezās mājās ar iegūtu 4. vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs. Bet vai tā ir uzvarēta 4. vai zaudēta 3. vieta? Kas vispār ir uzvara sportā, dzīvē un kas - uzvara pār sevi? 

Pieci.lv podkāsta “kā ir būt” 2. sezonu atklāj saruna, kas ļauj iepazīt pasauli no profesionālas sportistes perspektīvas. Anastasija , stāstot par savu ikdienu un treniņu procesiem, atklāj, ka augstākā līmeņa sacensībās visi ir fiziski spēcīgi spēlētāji, tāpēc uzvaru iegūst tie, kuri emocionāli ir gatavi uzvarēt. Šajā epizodē viņa dalās ar to, kā sevi sagatavot cīņām gan dzīvē, gan sportā.

Ar apbrīnojamu pozitīvismu, Anastasija stāsta ne tikai par to, kāda ir uzvarētāju mentalitāte, bet arī dalās savos sāpīgākajos zaudējumos un tajos gūtajās mācībās. “Veiksmīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks”, viņa saka, atgādinot, ka, lai arī kur persona savā dzīvē atrastos, ikvienam ir jākļūst pašam par savu komandas biedru - novērtējot sevi, savu ikdienas darbu un nepakļaujoties sabiedrībā dominējošiem stereotipiem par to, kas veido laimi. Dzīvē ir bezgalīgi daudz iespēju, ko darīt, ir neskaitāmi daudz profesiju, par kuru eksistenci mēs pat nenojaušam, tāpēc viss, ko atliek darīt, ir iepazīt pasauli un meklēt to, kas ikdienu piepilda ar prieku. 

Par attiecību veidošanu ar komandas biedriem un pašam ar sevi, par pandēmijā gūtajām mācībām, pasaulē iepazītajiem cilvēkiem un neziņu, ar ko jāsadzīvo ikdienā, klausies “kā ir būt” 37. epizodē.

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.