Cilvēki dzīvo neskaitāmās ilūzijās par modes industriju - par to pārliecināta ir “kā ir būt” 38. epizodes viešņa Eva Bērziņa (24). Lai gan jau no 11 gadu vecuma strādā par modeli, viņai vienmēr ir bijis grūti rast mieru, darbojoties šajā industrijā. 

“Tevi vērtē tikai un vienīgi pēc izskata - nevienam neinteresē, kas tev ir galvā, nevienam neinteresē, kas tev ir noticis vai kā tu jūties,” stāsta Eva par modes industrijas realitāti. Podkāstā viņa atklāti dalās tajās pārdomās, kas vairākkārt viņai ir likušas uz laiku atkāpties no modeles darba - to, cik grūti ir būt introvertam ekstravertā biznesā, kā pieņemt to, ka pavadi ikdienu veidojot skaistuma standartus, kam pats netici, par vīriešu uzmanību un sociālo tīklu nozīmi karjeras veidošanā. 

Eva sarunā skaidro, cik grūti ir sadzīvot ar to, ka kāds cits skatās uz tevi caur ilūzijas brillēm un idealizē. Viņa stāsta, ka, lai gan no malas varētu likties citādi, viņa par sevi nejūtas pašpārliecināta, arī viņa mēdz skatīties uz savu ķermeni, domājot, ka, ja kaut kas izskatītos citādi, viņa justos labāk. 

Kā apjaust ilūzijas, uz kā balstām savu ikdienu? Vai ir “labās ilūzijas” - tādas, kas mums ir vajadzīgas? Podkāsta “kā ir būt” 38. epizodē saruna par ilūzijām, kas apvij modes industriju, skaistuma standartus un dzīvi kopumā.

 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.