Vai sievišķībai ir robežas? Anete Ķēniņa (20) uzskata, ka vismaz autosportā tādu nav. Viņa vairākus gadus pierādījusi sevi rallijkosā, startējot vienā trasē ar vīriešiem, tagad nomainījusi kategoriju un startē folkreisā. Uz jautājumu, kā ir būt sievietei sportā, kur dominē vīrieši, viņa atbild, ka tā ir vieta, kur jūtama vienlīdzība. 

Šobrīd, karā ar pandēmiju, tieši sievietes ir tās, kuras piepilda frontes pirmās līnijas - Latvijā 88% no veselības nozarē darbiniekiem ir sievietes, kas ir lielākais dzimumu disbalanss Eiropas Savienībā. Neskatoties uz to, joprojām lasāmi virsraksti, kas izceļ sieviešu trauslumu.  Cik daudz no tā, ko uzskatām par “sievietes lomu” ir laika gaitā izveidojies pieradums? 

“Kā ir būt” sarunā Anete ne tikai reflektē par to, kā veidojušies viņas priekšstati par sievišķību, bet arī dalās ar savu pieredzi autosportā un to, kas jādara tiem, kuri vēlētos tajā nokļūt. 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.