“Jūs taču ziniet, ka tur būs invalīds?” tā ārsts jautāja Sanijai, kad pirms 5 gadiem viņai piedzima Heidija. Sanija Sniķere (26) ir piedzīvojusi divas priekšlaicīgas dzemdības. Pirms 3 gadiem ģimene gaidīja Heidijas māsu, taču viņa diemžēl neizdzīvoja. 

Priekšlaicīgās dzmdības atstāja sekas uz Heidijas veselību. Kopš 21 gada vecuma Sanija savu dzīvi ir pakārtojusi tam, lai palīdzētu Heidijai kļūt patstāvīgai. “Tas noteikti nolika mani pie vietas, lika savādāk skatīties uz lietām, pieaugt.” Vecāku nepadošanās ir nesusi rezultātus - sliktākās prognozes nav piepildījušās, taču Sanija zina, ka Heidijai vienmēr būs nepieciešams atbalsts - “Es apzinos to, ka nevarēšu vienmēr viņai būt līdzās un palīdzēt, bet man gribas, lai viņai ir kāds blakus.”

Sanija priecājas, ka Heidijai ir iespēja doties uz parastu bērnudārzu - tas viņai ļauj sajusties līdzvērtīgai pat tad, ja viņa nespēj izdarīt to, ko viņas vienaudži. “Tas ir labi citiem bērniem iemācīties, jo bērns ar invaliditāti nav briesmonis, bērni jau savādāk to visu uztver.” 

Šajā “kā ir būt” epizodē klausies stāstu par spēku, padošanās mirkļiem un dzīves pieņemšanu. 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.