Kāpēc darām pāri paši sev? Emocionālu grūtību laikā Ilza Kampenusa (18) iepazina atkarību no fiziskām sāpēm - viņa sāka darīt pāri savam ķermenim, lai uz mirkli sajustos vieglāk. Šajā “kā ir būt” epizodē saruna par paškaitējumu - tēmu, kas, lai gan aktuāla, joprojām bieži tiek noklusēta, jo ir pilna ar kaunu un apkārtējo neizpratni. 

Ilza pēdējā gada laikā ir ļoti uzlabojusi savu emocionālo labsajūtu, taču tas prasīja nonākt krīzes punktā. Viņa bija pakāpeniski kļuvusi atkarīga no paškaitējuma - sitieniem, griezieniem un alkohola. “Tas ir ļoti bīstami, kad tev fiziskās sāpes ir vieglāk paciest nekā emocionālās. Tas ir ļoti bīstami, jo tu nezini, kad apstāties,” stāsta Ilza, daloties savā pieredzē.

Ilza šobrīd mācās 12. klasē un sarunā stāsta par grūtībām, ko viņa un viņas vienaudži piedzīvo pandēmijas laikā. Viņa ir novērojusi, ka, lai gan visi esam šajā cīņā kopā, ir milzīga vientulības sajūta. Pavadot laiku vienam, katrs redz sevi kā zem lupas un diemžēl redz tikai slikto. Daudzi neredz izeju, stāsta Ilza, skaidrojot, ka “palīdzību meklēt ir ļoti grūti šobrīd. Tāpēc, ka tu nezini, kur meklēt. Manuprāt, tas būtu tik palīdzoši, ja varētu kaut vai skolās skolēniem pašiem iedot dažādus telefona nummurus, kaut vai klasē pie sienas pielikt.”

Šajā “kā ir būt” epizodē saruna par paškaitējumu, pandēmijas laiku vidusskolēnu dzīvēs un iespējām par sevi parūpēties.

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.