Andra Marta Babre (27) ir fotogrāfe un ceļotāja. Kad devās pirmajos pārgājienos ārzemēs, viņa nakšņoja alās, jo tajā laikā nebija līdzekļu teltij. Taču pagājušajā vasarā Andra pavadīja divus mēnešus, ejot apkārt Islandei. Pasaules iepazīšanu viņa ir izvēlējusies veikt lēnām - izbaudot ceļu un tā radītos piedzīvojumus. “Kā ir būt” sarunā Andra stāsta, kas atšķir tūristu no ceļotāja. 

“Dzīve ir ceļojums. Kāpēc mēs ejam ceļojumos? Lai trenētos dzīvei,” stāsta Andra. Gan ikdienā, gan esot ceļā nepieciešams būt elastīgam, izvērtēt apstākļus un baudīt procesu. Viņasprāt, ceļošana ļauj paskatīties uz savu dzīvi no malas, saprast, kādas vērtības vada paša ikdienu. 

Andra ceļā ved arī citus, aicinot pievienoties domubiedrus pārgājieniem tepat Latvijā, kā arī citur pasaulē. Izvēlētie maršruti nereti ir izaicinoši, taču vina ir pārliecināta, ka “Ja cilvēkus sagatavo sliktākajam, tad viņiem izdarīt pēc tam jebko būs viegli.” Sarunā viņa dalās ar metodi, ko izmanto, lai izlemtu, kā rīkoties riskantās situācijās, piemēram, sniega lavīnas apdraudējuma brīdī. Andra uzsver: “Tu vari kontrolēt savu prātu, bet tu nevari kontrolēt dabas apstākļus.”

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.