Toms Babincevs (25) ir filozofijas žurnāla “Tvērums” galvenais redaktors. Podkāsta “kā ir būt” sarunā viņš skaidro, vai visa domāšana ir filozofēšana. 

“Filozofija un citas brīvās mākslas tieši savā bezjēdzīguma aspektā ir bijis garants, ka cilvēkam vispār ir iespējama jebkāda brīvība,” atzīst Toms, skaidrojot saiti, kas vieno iespēju nodoties bezjēdzīgām nodarbēm un brīvību. Taču būtiski, ka filozofiska domāšana ir smags darbs, kas prasa izturību un noturību jautājuma priekšā. Tas ir pašdestruktīvs process, kura laikā jābūt gatavam pašam savas atbildes arī iznīcināt. Toms stāsta, ka “Filozofija nav atbilde visām dzīves problēmām, bieži vien tā problēmas saasina.” 

Toms atzīst, ka “Mūdienas ir ārprātīgi problemātisks laiks, kurā atrast telpu domāšanai.” Un tieši tāpat arī attiecības ar līdzcilvēkiem kļūst aizvien apdraudētākas, jo kopābūšanas laikā priekšplānā nereti izvirzās sarunas par pasaules krīzēm. 

 

Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.