Dāvis Šīre (26) par vēsturi interesējas jau no skolas laikiem, taču tikai pēdējos pāris gadus to meklē, lai paturētu rokās. Viņš brīvdienas aizvada ar metāla detektoru, staigājot pa nozīmīgām vietām, lai atrastu liecības par Latvijas vēsturi. 

Viss sākās ar vectēva izstāstītu leģendu par dārgumiem Kurzemē. Lai gan tos Dāvis neatrada, viņš ieguva sev jaunu aizraušanos un tagad jau ir izveidojis krietnu kolekciju ar dažādiem atradumiem, kā arī piedalās organizētā kritušo karavīru meklēšanā, lai varētu tos pārapbedīt. Katra lokācija prasa iepriekš izzināt tās vēsturi, katrs atrastais objekts - izpēti, lai noteiktu, kas tas ir. Dāvis pāris gados ir ieguvis vairākus vērtīgus atradumus, ar kuriem iepazīstina sarunas laikā.

Dāvis brīvi stāsta par kariem, kas notikuši Latvijas teritorijā, par mūsu pašu vēsturi, ko apguvis, uzsākot savu aizraušanos.  “Tas ir veids, kā pavadīt laiku pie dabas, atrast vēstures liecības, paturēt vēsturi rokās,” skaidro Dāvis. 

Viņš uzsver, ka meklēšana mežā vai pļavā ir salīdzināma ar dzīvi: “Reizēm tu skrien pāri laukam, tev gribās visu tos signālus rakt, visam skriet pakaļ, reizēm arī tā ir dzīvē, kad tev gribas visu paspēt, uz visām pusēm skriet, bet ir jāizvērtē prioritātes.”

Šajā sarunā par neparastu aizraušanos, kas prasa lielu mērķtiecību un iedziļināšanos vēsturē. 

 

 Šis projekts īstenots ar Eiropas Parlamenta finansiālu atbalstu.*

 

 

* Šis materiāls atspoguļo tikai autora viedokli. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.