Podkāstā “kā ir būt” viesojas jaunais tēlnieks Oto Holgers Ozoliņš (25), kurš apsolījās 400 dienas pēc kārtas izgrebt pa karotei, lai atvēlētu laiku pašrefleksijai.
Sarunā Oto stāsta, ka ideju par karošu grebšanu rosināja nelaimes gadījums uz ledus. Pēc pārdzīvotā notikuma, viņš sācis meklēt veidus, kā savus rītus bagātināt ar mierpilnām pārdomām. Karotes nācies grebt visdažādākajās vietās, izmantojot to, kas pieejams. Nakšņojot Berlīnes stacijā, Oto karoti izveidojis no saldējuma kociņiem.
Daloties pārdomās par nojaukto pieminekli Uzvaras parkā, Oto atzīst, ka atbrīvojušies esam ne tikai no pieminekļa, bet arī kulta vietas. Konkrētajā gadījuma simbolisms bija spēcīgāks par objekta māksliniecisko vērtību. “Es šaubos, ka bija daudzi cilvēki, kas iet Uzvaras piemineklī skatīties, kā kompozicionāli ir izveidota tā skulptūra. Es biju tur braucis garām miljons reižu un es ne reizi nebiju viņu apskatījies kā skulptūru, vairāk kā fona troksni, kas tur atrodas,” stāsta Oto.
Viņaprāt, “Tēlnieks, tas principā ir gandrīz tas pats, kas celtnieks. Tu radi kaut ko un tev par to ir jāatbild,” atbild Oto, skaidrojot, kas tēlnieks ir mūsdienās. Viņš skaidro, ka “Tāds labs meistars – viņš arī atvilktnes aizmugurīti noslīpē un uztaisa smuku. Tev ir jābūt kaut kādai cieņai pret sevi, lai kāds cits tevi cienītu. Ja tu neizdari darbu līdz galam, tu pats sev kaut ko nozodz.” Arī pats Oto cenšas ikdienā sev neko nenozagt un būt patiess kā pret sevi, tā arī citiem.
Epizodē Oto aicina māksliniekiem nebaidīties no tā, ko viņi dara – drīzāk darīt tā, lai gribētos baidīties!
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X