Valters Videnieks (17) savu dzīvi ir pakārtojis priekam – lai varētu profesionāli nodarboties ar viļņu burāšanu un rītus iesākt ar putnu vērošanu, viņš mācās tālmācībā. Sarunā viņš stāsta par perfektā viļņa medībām, burātāju kopienu, pašdisciplīnu un gandarījumu, ko sagādā iespēja darīt to, ko gribas. 

Jaunais vindsērferis savas prasmes ir pierādījis gan Latvijā, gan pasaulē – pagājušajā gadā Valters ieguva 3. vietu Pasaules kausa sacensībās viļņu burāšanā (Noerstick Cold Hawaii PWA Youth Windsurf Wave World Cup 2021). Taču pats Valters par lielāko sasniegumu sportā nesauc nevienu no iegūtajiem tituliem, viņaprāt, pats svarīgākais ir attiecības – iespēja ar domubiedriem doties ūdeņos un baudīt procesu. 

Kopā ar ģimeni Valters nolēma, ka labākais risinājums viņa dzīvei ir tālmācība. “Kad es gāju “parastajā skolā”, tad, godīgi sakot, tā grūti – tu zini ka (vējš) pūš un tu sēdi un mācies angļu valodu, kas, protams, ir noderīgi, bet kaut kas rauj uzburāt. To angļu valodu es varu vēlāk pamācīties.” Tagad savu laiku viņš plāno pats. Tas ļauj ikdienu piepildīt ar nodarbēm, kas rada dzīvesprieku – no rīta Valters vēro putnus, nereti tos arī zīmējot, lai piefiksētu vissmalkākās detaļas, taču, kad laikapstākļi ir labvēlīgi, viņš dodas ķert viļņus gan Latvijā, gan treniņos ārzemēs. 

Valters nespēj iedomāties, ka viļņu burāšana varētu apnikt. “Tā ir daļa no vindsērfinga prieka - braukt un ceļot, un meklēt to vilni. Meklēt savu perfekto vilni!” viņš stāsta, iepazīstinot arī ar savu iecienītāko viļņu tipu. Nereti Valters dodas burāt apstākļos, kas no malas izskatās ekstremāli. Viņš skaidro, ka, iebraucot jūrā, skats uz vētru kļūst citāds, un, kad ir iegūta pieredze, iespēja tikt lielos vējos sagādā īpašu prieku. 

Sarunā Valters stāsta, ko jūra viņam ir iemācījusi par dzīvi: “Gan dzīvē, gan jūrā – ja nāk kaut kāds vilnis, tad varbūt ir vienkārši jaaiztur elpa, jāpanirst zem tā viļņa un jāpagaida līdz tas pāriet pāri. Un tad jāiznirst un jātuprina darīt tas, ko tu dari. Protams, dažreiz ir tas jārisina – pie krasta ir mazāki vilnīši un tiem es vienkārši eju pāri, bet dziļāk jūrā ir lielāki – tajiem ir jāpanirst apakšā.”” Bez burāšanas Valters nespētu – pārāk ilgi atrodoties uz zemes, viņš izjūt iekšēju nemieru doties ūdenī. 

Epizodē iespējams iepazīt ne tikai viļņu burāšanas sportu, bet arī sportistu ar īpašu skatījumu uz dzīvi!