Kamēr daudziem skauti asociējas ar ārzemju filmās redzēto, kulinārijas bloga irbene.lv autore Karlīna Latsone (26) “kā ir būt” sarunā iepazīstina ar Latvijas Skautu un Gaidu ikdienu un to, kā tur nostiprinātās vērtības ietekmējušas viņas dzīvi. 

Šobrīd Karlīna studē ēdienu un veselību Itālijā, taču viņai dzimtā zeme Latvija ir viena no būtiskākajām dzīves vērtībām. Piederēt kādai vietai, kopienai, cilvēkiem – viņasprāt, tas ir kā pamats zem kājām: “Piederības sajūta ir vajadzīga. Tas arī tevi kaut kā savāc kopā – ja viss iet uz visām pusēm, tu zini, ka tev ir šī aizmugure, tas, kur tu esi. Man tā ir laba sajūta.”

Darbošanās Latvijas Skautos un Gaidās, kā lielā daļā organizāciju, nāk ar saviem noteikumiem – ir formas, dažādas ceremonijas un tradīcijas. Taču šis ir režīms, ko Karlīna izvēlējusies labprātīgi un tas viņai devis lieliskus draugus, āra dzīves prasmes un stiprinājis viņai nozīmīgas vērtības. Doties izaicinošā pārgājienā ar skautiem un gaidām ir vieglāk kā ar citiem draugiem, jo ir lieliska savstarpējā sadarbība, visi rūpējas par līdzgājējiem, neskatoties uz grūtībām. 

“Tas ir arī darbs ar sevi, lai tu justos labi šajā pasaulē – vismaz savā mazajā pasaulītē,” stāsta Karlīna, skaidrojot, ka svarīgi ir ne tikai lielie režīmi, bet arī personīgie. Viņa pati cenšas sevi neapbižot – veltīt laiku brokastīm, ja tas rada prieku, un atvēlēt laiku pastaigām, lai sakārtotu domas. Tas liek viņai justies labāk un to, protams, jūt arī līdzcilvēki. Taču jāuzmanās no reizēm, kad pašu izdomātie režīmi nodara pāri – sev vai citiem.

Karlīna uzsver, ka viņai “liekas, ka vienmēr būs kaut kas, kas nebūs labi, un mums vienmēr būs jācenšas padarīt pasaule labāka," aicinot meklēt iespējas darīt labu.