Kāpēc mēs mūsdienās svinam Baltā galdauta svētkus? Tas ir stāsts par to, kā Latvija atguva savu neatkarību!

1990. gada 4. maijā notika Augstākās Padomes sēde, kurā deputātu dienaskārtībā bija jautājums par Neatkarības deklarācijas pieņemšanu. Tā bija spraiga diena, jo, lai pieņemtu šādu deklarāciju, bija nepieciešamas vismaz divas trešdaļas balsu jeb vismaz 132 no 198 deputātu balsīm.

Tieši šajā dienā pirms 32 gadiem deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņēma ar 6 balsu pārsvaru, pilnībā mainot Latvijas vēsturi. Un ko tad Neatkarības deklarācija noteica? Tā pasludināja 1918. gada 18. novembrī proklamētās Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Kā tas viss norisinājās - skaties video!

Mūsdienās vēsturi mēs bieži vien uztveram kā stāstu, kas ir noticis pirms vairākiem gadiem. Bet ja nu patiesībā vēstures notikumi ietekmē to, kur šodien stāvam, ko redzam mums apkārt un ko - darām savā ikdienā. “Kas tur īpašs” ir raidījums par to, kas atrodams Latvijas vēstures plauktos un kā tas ietekmē tagadni. Tiksimies reizi mēnesī ar Lotu (un Lotāru), lai uzzinātu par Latvijā svarīgiem vēstures datumiem un notikumiem.

"Kas tur īpašs" satura veidošanā piedalās Rīgas Stradiņa universitātes studenti Diāna Juhņēviča un Pauls Smiltiņš.