Ja šodien pat notiktu barikādes Vecrīgā, vai tu piedalītos? Lūk - tieši pirms 31 gada šis vēsturiskais notikums pilnībā izmainīja to, kādā valstī šobrīd dzīvojam. Latvijas iedzīvotāji miermīlīgā protesta akcijā parādija savu nostāju pret padomju varu, kas plānoja ieņemt nupat atjaunoto Latvijas Republiku, un saglabāja mūsu valsts neatkarību.

 

Bet vai tas bija tik viegli, kā izklausās? Protams, ka - nē! Latvijas iedzīvotājiem pretī stājās gan PSRS vadība, mēģinot iesūtīt savu karaspēku un delegāciju, lai ieņemtu valstij svarīgus objektus, OMON kaujenieki, kuri apšaudē uzbruka Iekšlietu ministrijai, kā arī janvāra aukstums. Bet tā laika cilvēki to pārvarēja un piedzīvoja vēsturisku pagrieziena punktu - uzzini vairāk kopā ar Lotāru!

 

Mūsdienās vēsturi mēs bieži vien uztveram kā stāstu, kas ir noticis pirms vairākiem gadiem. Bet ja nu patiesībā vēstures notikumi ietekmē to, kur šodien stāvam, ko redzam mums apkārt un ko - darām savā ikdienā. “Kas tur īpašs” ir raidījums par to, kas atrodams Latvijas vēstures plauktos un kā tas ietekmē tagadni. Tiksimies reizi mēnesī ar Lotu (un Lotāru), lai uzzinātu par Latvijā svarīgiem vēstures datumiem un notikumiem.

"Kas tur īpašs" satura veidošanā piedalās Rīgas Stradiņa universitātes studenti Diāna Juhņēviča un Pauls Smiltiņš.