Šodien mēs runāsim par 8. martu, Starptautisko sieviešu dienu. Parasti cilvēkiem šie svētki asociējas ar ziedu dāvināšanu vai pavasara sākumu. Bet kāpēc patiesībā šos svētkus ir vērts svinēt? Izrādās, ka šīs dienas aizsākumi nav meklējami Padomju Latvijā, bet gan senāk. Un ārpus Latvijas. Bet kurš šos svētkus atveda uz Latviju? Un kas vieno šīs ietekmīgās Latvijas sievietes: Vairu Vīķi-Freibergu, Indru Sāmīti un Bertu Pīpiņu? Dodamies uz Latvijas Saeimu noskaidrot - skaties video!

 

Mūsdienās vēsturi mēs bieži vien uztveram kā stāstu, kas ir noticis pirms vairākiem gadiem. Bet ja nu patiesībā vēstures notikumi ietekmē to, kur šodien stāvam, ko redzam mums apkārt un ko - darām savā ikdienā. “Kas tur īpašs” ir raidījums par to, kas atrodams Latvijas vēstures plauktos un kā tas ietekmē tagadni. Tiksimies reizi mēnesī ar Lotu (un Lotāru), lai uzzinātu par Latvijā svarīgiem vēstures datumiem un notikumiem.

Labojums: video ir kļūda Vairas Vīķes-Freibergas amata gadskaitlī – viņas 2. prezidentūras termiņš noslēdzās 07.07.2007.

"Kas tur īpašs" satura veidošanā piedalās Rīgas Stradiņa universitātes studenti Diāna Juhņēviča un Pauls Smiltiņš.