#5BREINUMI oktobris aicina dzīvot „zaļāk”.

Raidījuma galvenie viesi ir Latviešu folkmetāla mūzikas pamatlicēji, ar divdesmit piecu (25) gadu skatuves pieredzi smagajā pagan metal mūzikā - grupa Skyforger. Pazīstama plašākai sabiedrībai ar tādiem skaņdarbiem kā “Migla rasa”, “Ķēves dēls”, “Rāmava”, “Kad Ūsiņš jāj” un citi. Skyforger biedri Pēteris Kvetkovskis un Alvis Bernāns, atklāj to, kā folkmūzika un senču vēsture ir ietekmējusi Skyforger metāla mūzikas skanējumu un grupas attīstības gaitu Latvijā un pasaulē, kā arī cik liela nozīme ir mūzikas tradīcijām katra individuālajā dzīvē. Neizpaliks arī jautājumi oktobra tēmai “dzīvot zaļāk”, lai noskaidrot Skyforger personīgo attieksmi par pasaules vides problēmām. Tas viss lieliskā #5BREINUMI kompānijā ar Baibu Baltaci-Saukāni un Edgaru Proveju.

 

***

Rubrikā "#5BREINUMI vaicoj atbiļdis" Rudīte Gaidule jauniešus sev apkārt izjautās par mūsdienu aktuālo tēmu ZERO WASTE FASHION un humpalām: kāpēc ir labi iepirkties lietoto apģērbu veikalos, cik tas ir trendīgi jauniešu vidū un kādi ir interesantākie atradumi.

***

Savukārt, rubrikā “Kai tys struodoj?” Sintija Augustova veiks eksperimentu un skaidros, vai ir iespējams pagatavot pilnvērtīgu ēdienreizi, neatststājot pēc sevis atkritumus.

***

Rubrikā "Kas te nūteik?" Samanta Augustova sazināsies ar muzikālā projekta JEZUPS I MUOSYS biedru Gunti Rasimu, lai apsveiktu ar jaunāko “asa sižeta” videoklipu dziesmai Donats un noskaidrotu muzikālā projekta nākotnes plānus.

 

Brīnāmies kopā 2.0 versijā!