Raidījums "Pīci breinumi" var vaļā durvis uz medmāsas un ārsta palīga profesijām kopā ar topošo medmāsu Arīnu Maruku un ārsta palīdzi Karīnu Grebežu, kuras darbs ir palīdzēt glābt dzīvības. 

Kopš pasauli ir skāris korona vīruss, arvien vairāk novērtējam medicīnas darbienieku darbu, tostarp ne tikai ārstu, bet arī ārstu palīgu, medicīnas māsu, māsu palīgu un sanitāru darbu. Raidījumu cikla "Atver durovys iz profeseju" 4. raidījumā durvis tiek vērtas uz divām ārkārtīgi nozīmīgām un nozarē pieprasītām profesijām – medicīnas māsa un ārsta palīgs. 

 

Topošā medicīnas māsa Arīna Maruka sev darba perspektīvas redz kosmetoloģijas nozarē

Pēc 12. klases pabeigšanas rēzekniete Arīna Maruka, kā daudzi jaunieši, devās studēt uz Rīgu. Viņas izvēle bija studēt māszinības Rīgas Stradiņa universitātē. Šobrīd viņa mācās 2. kursā un mācības uzskata par interesantām un lietderīgām, tomēr nākotni, strādājot 24 stundu maiņas, viņa sev neredz. Pagaidām viņas plānos ir pēc studijām turpināt darbu kosmetoloģijas nozarē, kā to  dara daudzas medmāsas. 

 

"Tomēr tā dzīvībiņa ir tavās rokās," tā par savu darbu stāsta Karīna Grebeža

Karīna Grebeža ir ārsta palīgs – viens no tiem cilvēkiem, kas steigsies palīgā ārkārtas situācijā, kad zvanam uz 113. Viņa strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) un ikdienā dodas uz izsaukumiem Preiļos un tuvākajā apkārtnē. Darbs "ātrajā palīdzībā" ir bijis viņas bērnības sapņa piepildījums, tomēr, kā pati atzīst, darbs ir smags gan morāli, gan fiziski. 

 

5 jautājumi, uz kuriem atbildi zina medmāsa

Cik daudz perifēro nervu ir cilvēkam? Tas ir viens no 5 jautājumiem, kurus topošā medicīnas māsa Arīna Maruka uzdeva raidījuma "Pīci breinumi" vadītājām Sintijai un Baibai, lai pārbaudītu viņu zināšanas medicīnas jomā. 

 

Kur meklēt?

Informāciju par medmāsas profesiju un iespējām to apgūt atradīsi šeit, bet, ja tevi saista ārsta palīga darbs neatliekamās palīdzības dienestā, informāciju meklē šeit

Tomēr, ja savu īsto profesiju vēl neesi atradis, tad raidījums "Pīci breinumi" tev ir apkopojis dažasnoderīgas saites:

  • Par sev aktuālām tēmām lekcijas vari klausīties Sarunu festivāla "LAMPA" un Rīgas Katoļu ģimnāzijas rīkotajās "Izaugsmes darbnīcās", sekojot iniciatīvai Facebook vai Instagram.
  • Maijā tiešsaistē vari arī apmeklēt atvērto durvju dienas Latvijas augstskolās, koledžās, tehnikumos un daudzās citās mācību iestādēs. Visu informāciju par tām meklē Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē www.niid.lv, kur atradisi arī informāciju un digitālos rīkus, kas palīdzēs izvēlēties nākotnes profesiju. 
  • Ja tevi jau ir uzrunājusi kāda konkrēta profesija, tad tās aprakstu, intervijas ar profesiju pārstāvjiem un informāciju par mācību iespējām vari meklēt mājaslapā www.profesijupasaule.lv
  • Platforma www.visasiespējas.lv apkopo informāciju par jauniešu organizāciju iniciatīvām un projektiem Latvijā un pasaulē. 
  • Informāciju par starptautisko programmu projektiem, pasākumiem un apmācībām atradīsi mājaslapā jaunatne.gov.lv

 

Brīnāmies kopā!