Raidījums "Pīci breinumi" svin radio Pieci.lv dzimšanas dienu ar savu #5BREINUMI festivālu. Improvizētajā festivāla studijā pļavas vidū starp siena ruļļiem viesojas latgaliešu repere Ūga, grupas "Latgalīšu Reps" un "Trešīs Ņūtona lykums", kā arī ģitārists Armands Ozoliņš jeb Astral Oz. Kopīgi ķersim festivālu sajūtu, runāsim par latgaliešu mūzikas festivāliem un klausīsimies koncertierakstus.

 

Ūga "Positivus" vietā šogad kāps uz "Muzykys Skrytuļa" skatuves

Mazo #5BREINUMI festivālu atklāj par latgaliešu repa princesi dēvētā izpildītāja Ūga. Ja viss būtu noticis pēc plāna, tad šajās dienās Ūgu mēs varētu redzēt uz kādas no festivāla "Positivus" skatuvēm. Apstākļi ir ieviesuši savas korekcijas, tomēr šovasar Ūgu varēs redzēt uz digitālā latgaliešu mūzikas festivāla "Muzykys Skrytuļs" skatuves tiešsaistē. 


Boom pow! #5BREINUMI festivāla durvis vaļā ir grupai "Latgalīšu Reps"

Par savu pēdējā laika spilgtāko festivālu atmiņu grupa "Latgalīšu Reps" sauc 2019. gada "Summer Sound" Liepājā. Šīs atmiņas šogad grupai, diemžēl, neizdosies atkārtot, ņemot vērā valstī pastāvošos COVID-19 ierobežojums. Šī iemesla dēļ pavasarī atcelts tika arī grupas albūma prezentācijas koncerts "Cyta dzela", tomēr, lai priecētu klausītājus, "Latgalīšu Reps" ik pa laikam klajā laiž kādu no albūma dziesmām. Patlaban radio viļņos jau dzirdamas dziesmas "Vot tai" un "Jauneiba". 


Festivālā "Muzykys Skrytuļs" izskanēs jaunā grupas "Trešīs Ņutona lykums" dziesma 

Latgaliešu mūzikas festivālos pirmo festivālu rūdījumu guvusi arī grupa "Trešīs Ņutona lykums". Viesojoties improvizētajā #5BREINUMI festivāla studijā, grupas dalībnieces Viola Lapa, Laura Kudravska un Sintija Augustova atklaja, ka šogad dalība festivālā "Muzykys Skrytuļs" būšot īpašā ne tikai ar to, ka klausītājus sasniegs tiešsaistē. Festivālā pirmatskaņojumu piedzīvos arī grupas "Trešīs Ņutona lykums" jaunākā dziesma, kurai pagaidām dots vārds "Soltuos mātrys". 


Latgalietis uz pasaules līmeņa festivālu skatuves

Vai pazīsti kādu latgalieti, kurš uzstājies uz pasaules līmeņa festivālu skatuves? Ja, nē, tad iepazīsties! Armands Ozoliņš jeb Astral Oz ir ģitārists no Līksnas, kas grupas Barbarella's Bang Bang sastāvā uzstājies tādos pasaulslavenos festivālos kā Glastonberija, "Fuji Rock" Japānā, "Fusion" Vācijā. Armands stāsta, ka festivāli viņam kā mūziķim drīzāk asociējas ar darbu nekā ar brīvdienu atpūtu, tajā pašā laikā tā ir pieredze, kas atver prātu, kuru viņš ikvienam ieteiktu izbaudīt. 

 

Brīnāmies un svinam pieci.lv dzimšanas dienu kopā!