“Skolotāja profesija ir prestiža, jo tā ir ļoti sarežģīta, tā sabiedrībai nes lielu ieguldījumu un audzina lieliskus jauniešus ar lielu patstāvību un superīgām prasmēm. Diemžēl, sabiedrības slogs, finansiālais aspekts, pienākumu slodze liecina par to, ka gan pieredzējuši, gan jaunie skolotāji nostrādā dažus gadus un izvēlēties citas profesijas, kurās ir labāki darba apstākļi. Šie faktori to prestižu arī samazina,” tā skolotāja Elīza Kabakova.

“Ir tāds brīnišķīgs projekts kā “Skola 2030”, kur ir dažādas problēmas, bet ir arī ieguvumi, ka caur pašvadītu mācīšanos mēs mācāmies būt patstāvīgi,” tā vidusskolniece Evelīna Stikāne.

“Ar skolā apgūto vien nepietiek [..], tas būtu aicinājums visiem skolēniem – iet, darīt, meklēt papildus iepējas, kur kaut ko vairāk apgūt, ja negribas piedalīties projektos, tad pašam mēģināt kaut ko,” tā vidusskolniece Simona Pastare.

Šajā raidījumā runāsim par tēmu, kas ir ļoti saistīta ar dzīves kvalitātes rādītājiem, valsts attīstību un kultūras līmeni, tā ir izglītība.

Viesos vidusskolnieces, programmas “Future Heroes” dalībnieces Simona Pastare un Evelīna Stikāne. Ka arī bioloģijas un dabaszinību skolotāja, programmas “Ekoskolas” koordinatore un nominācijas “Daugavpils jaunā skolotāja 2022” ieguvēja Elīza Kabakova.

Raidījumu vada Līna Lontone un Edgars Provejs.

Breinojamīs kūpā!