Šajā nedēļā raidījums "Pīci breinumi", iztaujājot latgaliešus dažādās pasaules malās, uzzināja to, kā ar COVID-19 cīnās citur.

Vjetnamas iedzīvotāji ir ārkārtīgi piesardzīgi un pat baidās no baltajiem cilvēkiem, Kolumbijā kā attīstības valstī, neskatoties uz ierobežojumiem un karantīnu, cilvēki joprojām strādā uz ielām, lai nopelnītu iztiku, bet Krievijā gluži tāpat kā Latvijā iedzīvotāji steidz izpirkt ne vien sejas maskas un dezinfekcijas līdzekļus, bet arī griķus un tualetes papīru. Par to visu raidījumā pastāstīja tā virtuālie viesi Marta Zvejsalniece, Rihards Zeiļa un Darja Melehova.

 

Darja Melehova par #CORONATIME Krievijā 

Arī Krievijā cilvēki steidz veikalos izpirkt ne vien maskas un dezinficējošos līdzekļus, bet arī griķus un tualetes papīru – par to raidījumam "Pīci breinumi" pastāstīja Darja Melehova, rēzekniete, kura jau četrus gadus dzīvo Sanktpēterburgā. Darjas vārdiem sakot, situācija ir diezgan mierīga, tomēr tiek ieviesti arvien stingrāki ierobežojumi un vīrusa dēļ izsludinātas nedēļu garas brīvdienas. 

 

Marta Zvejsalniece par #CORONATIME Vjetnamā 

"Mēs tagad esam drusku iesprūduši Vjetnamā," ar smaidu saka Marta Zvejsalniece. Kopā ar draugu rogovkiete Marta jau labu laiku atrodas atvaiļinājumā Vjetnamā, tomēr uz mājām nesteidzas, jo tur jūtas droši. Vietējie vjetnamieši, kas jau pārdzīvojuši SARS uzliesmojumu 2003. gadā, esot ļoti piesardzīgi un pat baidās no baltajiem cilvēkiem, tādēļ, pēc Martas domām, vīruss Vjetnamā nav izplatījies tik plaši kā citur. 
 

 

Rihards Zeiļa par #CORONATIME Kolumbijā

Rihards Zeiļa uz Kolumbiju devās Eiropas brīvprātīgo darba projektā, bet pastrādāt viņam izdevās tikai nedeļu, jo arī Kolumbiju ir skārits 'Covid-19'. Šobrīd Kolumbijā ir izsludināta karantīna, un Rihards paliek mājās pie ģimenes, kas viņu uzņēmusi projakta ietvaros. Arī Kolumbijā spēkā ir stingri ierobežojumi, tomēr daudzi tos ievērot nespēj, jo strādā uz ielām, lai nopelnītu sev iztiku.   

 

Aktīvi strādājuši arī 5BRIENUMI Whatsapp korespondenti Līna Lontone un Ralfs Bilinskis. No viņiem uzzinājām kādēļ jaunieši paliek mājās un kā no tā gūt kaut kādu labumu sev. Tāpat raidījumā kopā ar tā vadītājiem Edgaru Proveju un Baibu Baltaci-Saukāni runājām par Zemes stundu un pasmējāmies par to kā pasaule sāk jukt prātā karantīnas apstākļos.

Brīnāmies kopā!