Latvijas Radio Latgales multimediju studija aicina jaunos talantus līdz 5. augustam pieteikties konkursam raidieraksta latgaliešu valodā “Pīci breinumi” veidošanai jaunajā rudens sezonā.

Konkursa mērķis ir caur podkāstu popularizēt latgaliešu valodu, veidot jauniešu auditorijai atbilstošu un interesantu saturu viņiem ērtā formātā, kā arī atklāt un piesaistīt jaunus talantus podkāstu veidošanā un sniegt iespēju reģiona jauniešiem veidot izglītojošu un diskusijas raisošu saturu par reģionam un sabiedrībai nozīmīgiem tematiem.

„Daži no jauniešiem pēc podkāsta „Pīci breinumi” veidošanas izvēlējās žurnālistikas studijas. Citi nostiprināja latgaliešu valodas zināšanas vai drosmi un pašpārliecinātību, kā arī atklāja sevī citas īpašības un talantus. „Pīci breinumi” ir kaut kas vairāk par vienkārši raidījumu vai podkāstu. Tā ir radošu, uzņēmīgu un savstarpēji atbalstošu jauniešu grupa, kas popularizē reģionu, kur viņi dzīvo, valodu, kurā runā, attīsta talantus un iedvesmo citus,” saka Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa.

Sešu pastāvēšanas gadu laikā podkāsta un arī Latvijas Radio 5 raidījuma ar tādu pašu nosaukumu „Pīci breinumi” veidošanā iesaistījušies jaunieši no Latgales, daloties ar savu pieredzi, domām un interesantiem notikumiem, sarunājoties ar citiem reģiona jauniešiem, mūziķiem, māksliniekiem, eksperimentējot, izaicinot citus un pārbaudot paši sevi. Aptverts ir visdažādākais tēmu loks, sākot ar hobijiem, veselīgu dzīves veidu, profesionālo ikdienu, līdz pat pārdrošiem sapņiem un baisām atklāsmēm.

Konkursa dalībniekiem jāiesniedz plānotā podkāsta idejas un tehnoloģiskā risinājuma aprakstu, kā arī vienas sērijas aptuvenu scenāriju, potenciālie podkāsta izplatīšanas un virzīšanas kanāli un pretendenta balss audio vai video ieraksts.  

Visa informācija par konkursa noteikumiem pieejama “Podkāsts latgaliski “Pīci breinumi”” nolikumā: https://ej.uz/NolikumsLatgalesPodkastaKonkursam