Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Vārda diena: Maiga, Milija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Ar Maestro Raimonda Paula solokoncertu Klasikas ēterā atgriežas dzīvie studijas koncerti

Atbalstot Latvijas mūziķus un komponistus, Latvijas Radio 3 - Klasika atsāk “dzīvo” koncertu ciklu Latvijas Radio 1. studijā. Jau Otrajās Lieldienās, 13. aprīlī, īpašu teātra mūzikas koncertu „Viens pats studijā” sniegs Maestro Raimonds Pauls. Tāpat šopavasar koncertsērijā piedalīsies pianisti Agnese Egliņa,  Edgars Cīrulis, Vestards Šimkus un citi mākslinieki. 1. studijas koncerti pirmdienas vakaros plkst. 18:00 būs klausāmi Latvijas Radio 3 – Klasika, kā arī skatāmi video formātā Latvijas Radio sociālo tīklu kontos un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

 

Otrajās Lieldienās Maestro „Viens pats studijā”

13. aprīlī plkst. 18:00 Maestro Raimonds Pauls koncertā „Viens pats studijā” atskaņos Dailes teātra simtgadei veltītu programmu. Skanēs  melodijas no tādām izcilām teātra izrādēm kā "Īsa pamācība mīlēšanā", "Šerloks Holmss", "Elizabete. Anglijas karaliene", " Visi koki dieva doti", "Meža gulbji", "Leģenda par Zaļo jumpravu", "Grāfs Monte Kristo" un citām. Programmu vadīs Latvijas Radio 3 – Klasika vadītāja Gunda Vaivode.

„Esam priecīgi, ka mūsu ārkārtējās situācijas koncertsērijai ir atsaukušies pianisti Agnese Egliņa, Edgars Cīrulis, Vestards Šimkus un citi, bet ir liels gandarījums, ka pirmo koncertu sniegs Maestro Raimonds Pauls. Tā kā būtiska viņa radošās dzīves daļa ir saistīta ar Dailes teātri un pats teātris šogad svin simtgadi, tad šķita tikai loģiski programmu veidot no Paula teātra mūzikas lieliskajām melodijām, no kurām liela daļa kļuvušas par hitiem, dažas par tautas dziesmām, bet dažas klausītājiem būs pārsteigums,” stāsta Gunda Vaivode.

Koncertā skanēs arī Dziesmiņa par bučošanos no izrādes "Džons Neilands", kuru klausoties, Maestro ar humoru aicina arvien būt atbildīgiem un ievērot divu metru distanci.

Koncerts būs dzirdams Latvijas Radio 3 – Klasika ēterā un tiešsaistē skatāms gan Latvijas Radio 3 Facebook kontā, gan sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

 

Deja ar pianisti Agnesi Egliņu

20. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Radio 3 – klasika ēterā un Latvijas Radio 3 Facebook tiešraidē varēs klausīties un vērot pianistes Agneses Egliņas koncertu no Latvijas Radio 1 studijas. Koncerta programmā skanēs latviešu komponista Jāņa Mediņa mūzika, Rīgā dzimušā baltvāciešu komponista un pianista Nikolaja fon Vilma (Nicolai von Wilm) skaņdarbi, kā arī vēsturiskā deju mūzika.

„Varētu teikt, ka koncertā aicināšu klausītājus uz deju! Programmā izskanēs Baha Franču svīta, kurā ietvertas vēsturiskās dejas – allemande, kurante, sarabanda, menuets un žīga –, būs arī Alberto Hinasteras trīs temperamentīgās Argentīniešu dejas,” stāsta pianiste Agnese Egliņa.

Programmu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Patvērums mūzikā ar džeza pianistu Edgaru Cīruli

27. aprīlī plkst. 18:00 Klasikas ēterā un Facebook tiešraidē aicinām klausīties un skatīties džeza pianista Edgara Cīruļa koncertu. Programmā skanēs improvizācijas par Johannesa Brāmsa Intermeco Mibemolmažorā Op. 117 Nr. 1 un Johana Sebastiāna Baha Prelūdiju Sibemolminorā no “Labi temperētā klavīra” 1. grāmatas.

„Šodien meklēju patvērumu mūzikā un skaņā. Cenšos to pārvērst par savu svētvietu. Katrs skaņdarbs, ko atskaņošu, pārstāv kādu mazu nostūrīti no manas sirds, kas pašlaik prasa pēc miera, mīlestības, nosvērtības un līdzjūtības. Ierasti spēlēju savu mūziku ansamblī kopā ar citiem mūziķiem, bet šoreiz tās būs improvizācijas, manas kompozīcijas un meditācijas par vienatni. Iespējams – divvientulību ar sevi,” saka pianists Edgars Cīrulis.

Lēnām, pamatīgi un dziļi pianists aicina ieklausīties arī savās oriģinālkompozīcijās, kuras skanēs koncertā - „The Weight of Time”, „The Summer in You”, „In this silence she weeps” u.c. Programmu vadīs Latvijas Radio 3 – Klasika programmu vadītāja Signe Lagzdiņa.

Pēc izskanēšanas ēterā koncerti būs pieejami Latvijas Radio 3 – Klasika arhīvā mājaslapā, kā arī video formā – Latvijas Radio sociālo tīklu kontos (@programma.klasika Facebook un Latvijas Radio YouTube kontā).

 

Informāciju sagatavoja:

Ieviņa Ancena

Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas

interneta redaktore

Mob. tālr.: 26337544

E-pasts: ievina.ancena@latvijasradio.lv

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas

galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv