Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Vārda diena: Maiga, Milija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 2 apvienos Lielās Talkas dalībniekus

Arī šogad Latvijas Radio 2 būs oficiālais Lielās Talkas radio. No 11. maija, katru rītu pēc plkst. 09:30 Latvijas Radio 2 ēterā skanēs „Lielās Talkas dienasgrāmata”, sazvanoties ar talciniekiem visā Latvijā, lai skaidrotu, ko iecerēts paveikt un kā talkot solo, duo vai ģimenes talkā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus. Lielās talkas rītā, 16.maijā plkst. 09:15, talciniekus ēterā uzrunās valsts prezidents Egils Levits, bet plkst. 9:30 visi talcinieki ir aicināti vienoties kopīgā dziesmā "Bēdu manu lielu bēdu".

„Latvijas Radio 2 jau vairākus gadus ir Lielās talkas oficiālais radio. Taču šogad, šķiet, tam ir īpaša nozīme. Mēs nevaram, kā ierasts, pulcēties plašām talkām pagastos un kopienās, lai pēc darba apsēstos ap kopīgu zupas katlu un svinētu vides sakopšanas svētkus. Tāpēc jo īpaši nozīmīgs šķiet mūsu kā sabiedriskā medija uzdevums ne tikai informēt un izklaidēt, bet arī pulcināt solo, duo un ģimeņu talciniekus ar radio starpniecību, nodrošinot iespēju ēterā „satikt” visas Latvijas talciniekus un uzmundrinot viņus ar muzikāliem sveicieniem,” saka Latvijas Radio 2 ētera personība Baiba Palkavniece.

„Šajā gadā talka būs citāda, bet ne mazāk nozīmīga. Mēs katrs, izejot dabā un savācot kaut vienu maisu ar atkritumiem, sakopjot vienu kvadrātmetru mūsu Latvijas, ieguldām ne tikai mūsu, bet arī bērnu nākotnē un veselībā. Nekautrēsimies iedrošināt to darīt arī savus draugus un kaimiņus - Latvija ir mūsu kopīgā sēta. Liela, skaista, zaļa un tik ļoti mums vajadzīga. Talkosim piesardzīgi, bet nezaudējot optimismu,” aicina Lielās talkas projekta vadītāja Vita Jaunzeme.

Latvijas Radio 2 ēterā no 11.maija ik rītu pēc plkst. 09:30 skanēs „Lielās Talkas dienasgrāmata”, kuras mērķis ir aktivizēt talciniekus, sazināties ar talkotājiem visā Latvijā, iepazīt talkošanas vietas un uzzināt vairāk par vides sakopšanas pasākumiem un iecerēm.

Savukārt Lielās Talkas norises dienā, 16.maijā plkst. 09:15, talciniekus ar Latvijas Radio 2 starpniecību uzrunās Lielās talkas patrons, valsts prezidents Egils Levits. Plkst.  09:30, uzsākot vides sakopšanas darbus, talicinieki ir aicināti vienoties kopīgā dziesmā - Latvijas Radio 2 ēterā visā Latvijā skanēs latviešu tautasdziesma „Bēdu manu lielu bēdu”. Dienas garumā Latvijas Radio 2 ētera personības turēs roku uz Lielās Talkas pulsa - ēterā skanēs īpaša, talciniekiem veltīta programma, dienas laikā notiks sazvanīšanās ar dažādu novadu talciniekiem, un talkas organizētājiem, būs jaunākā informācija, aktualitātes, statistika, kuriozi no Lielās Talkas informācijas centra.

Visi talkotāji ir aicināti dziesmoto talkas sākumu dokumentēt foto un video, un dalīties ar to sociālajā tīklā Facebook, lietojot tēmturi #TalkoUzNebēdu.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, šogad Lielās talkas organizatori aicina talkot vienatnē jeb solo talkā, ģimenes jeb vienas mājsaimniecības ietvaros, vai duo talkā – divatā, ievērojot 2 metru distanci un citus valstī noteiktos ierobežojumus.

Jau vairākus gadus Latvijas Radio 2 ir Lielās Talkas oficiālais radio, atbalstot projekta īstenošanu un Latvijas iedzīvotāju līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā. Šogad Lielā Talka notiks jau 13. gadu pēc kārtas. 12 gadu garumā Lielās Talkas kustībā iesaistījušies vairāk nekā pus miljons dalībnieku.

Kantar TNS 2019. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir populārākā radiostacija Latvijā, kuru klausās vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju.

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv