Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Vārda diena: Maiga, Milija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Ar kampaņu „Kāpēc kultūra?” Latvijas Radio aicina aizdomāties, ka cilvēks nevar paēst tikai no pilna ledusskapja

No 15. – 19. jūnijam Latvijas Radio norisināsies akcija „Kāpēc kultūra?”, kuras mērķis ir parādīt kultūras daudzveidību, sniegt impulsu izpratnei par tās ietekmi un nozīmi sabiedrībā un paust atbalstu nozarei. Latvijas Radio 1 raidījuma „Kultūras Rondo” radošās komandas rosinātās akcijas laikā ēterā skanēs 15 audio klipi, kuros kultūras patērētāji dalās savās pārdomās, kā, viņuprāt, kultūra reaģējusi un attīstījusies covid-19 krīzes laikā. 17. jūnija raidījumā „Krustpunktā” būs intervija ar kultūras ministru Nauri Puntuli, savukārt „Kultūras Rondo” 15. un 17. jūnijā skaidros – kā darbosies jaunā radošo personu nodarbinātības programma un kā pašreizējos apstākļos eksistē teātri. Tāpat kultūras tematikai šajā nedēļā pastiprināti pievērsīsies Ziņu dienests un programma “Labrīt”.

Laikā, kad varas gaiteņos lemj par kultūras nozarei piešķirto 32 miljonu eiro sadali, Latvijas Radio kultūras žurnālisti aicina sadzirdēt un ieklausīties, kā kultūra mūs ikvienu iespaido un kāda ir tās nozīme. Tādēļ šonedēļ ik rītu programmā “Labrīt” plkst. 7:50, kā arī citos raidlaikos piedāvāsim īsus stāstiņus par mūsu klausītāju attiecībām ar kultūru.

„Cik daudz laika interesei par norisēm kultūrā atvēl cilvēki, kuri ikdienā strādā citās jomās? Kāpēc viņiem šī saskare ir būtiska? Kā, viņuprāt, kultūra reaģējusi krīzē un ko no tās sagaida turpmāk? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim šajā nedēļā Latvijas Radio akcijā “Kāpēc kultūra”? Citējot kultūras žurnālistu un dzejnieku Tomu Treibergu: “Mēs nevaram paēst tikai no pilna ledusskapja!”. Esam uzklausījuši dažādas pieredzes un guvuši apstiprinājumu, ka mēs ilgojamies pēc emocijām, kas mūs uzlādē, sakustinot prātus ārpus ikdienišķām vajadzībām. Tur arī atbilde – kāpēc kultūra?” par akciju stāsta raidījuma „Kultūras Rondo” producente Santa Lauga.

„Gandrīz ikviens no mums šajā pandēmijas laikā ir noklausījies kādu dziesmu, paņēmis rokās grāmatu vai vadījis vakaru ar filmu. Varbūt neesam par to aizdomājušies, bet kultūra mums ir bijusi līdzās arī laikā, kad kultūras iestāžu durvis bija slēgtas,” saka Latvijas Radio Ziņu dienesta kultūras žurnāliste Māra Rozenberga.

Akcijas ietvaros Latvijas Radio 1 ēterā no 15. –19. jūnijam skanēs 15 audio klipi, kuros dažāda vecuma, interešu un profesiju kultūras patērētāji dalīsies savā pieredzē, kas ir viņu nozīmīgākie kultūras pasākumi, kā arī stāstīs, kā, viņuprāt, kultūra reaģējusi uz krīzi, kuri jauninājumi kultūras joma ir vērā ņemami, un pēc kuriem kultūras notikumiem viņi ilgojas visvairāk.

Pirmdien, 15. jūnijā, plkst. 11:07 “Kultūras Rondo” skaidrosim, kā darbosies jaunā "Radošo personu nodarbinātības programma", savukārt trešdienas, 17. jūnija, raidījumā skaidrosim, kā pašreizējos apstākļos eksistē teātri un ko viņu dzīvē atrisina piešķirtais valsts finansējums

17. jūnijā plkst. 13:07 Latvijas Radio 1 raidījumā “Krustpunktā” par kultūrpolitiku un naudas izlietojumu izvaicāsim kultūras ministru Nauri Puntuli.

Kampaņas audio klipi skanēs arī populārākajā latviešu mūzikas kanālā Latvijas Radio 2 un vienīgajā klasiskās mūzikas un kultūras aktualitāšu kanālā Latvijas Radio 3.

 

Indra Zomerovska

Latvijas Radio Komunikācijas un multimediju daļas

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28808589

E-pasts: indra.zomerovska@latvijasradio.lv