Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Vārda diena: Maiga, Milija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 2 arī šogad klausītāju dzejoli pārvērtīs dziesmā

Septembrī, dzejas mēnesī, Latvijas Radio 2 jau otro gadu piedāvā iespēju saviem klausītājiem-dzejniekiem tekstus ietērpt melodijā. Dziesma taps tiešajā ēterā, to sarakstīs mūziķis un producents Gints Stankevičs. Savu dzejoli klausītāji var iesūtīt e-pastā dzeja@lr2.lv līdz piektdienai, 11. septembrim, plkst. 12.00!

Latvijas Radio 2 aicina klausītājus iesūtīt savu sarakstīto dzeju un apsola no tās radīt dziesmu. Procesā piedalīsies dziesmu autors un producents Gints Stankevičs, kurš projektā iesaistījās arī pirms gada un ir producējis vairāk nekā simt Latvijas Radio 2 fonotēkā reģistrētus popmūzikas albumus – ir līdzdarbojies Aijas Andrejevas, Borowa MC, Dāmu pops, Olgas, Putnu Balles, Laura Reinika, Tumsas, Laimas Vaikules un daudzu citu mūziķu albumu tapšanā. Iesūtītos tekstus vērtēs radiostacijas kolektīvs.

„Uzskatu, ka šāda akcija ir nozīmīga ar to, ka vienlaikus parāda mūsdienu dzejas dzīvīgumu un aktualitāti, kā arī dod iespēju gan pašam autoram, gan klausītājiem to iepazīt jaunā formā. Joprojām priecājos par lielo atsaucību pērn un esmu pārliecināts, ka šogad to mēs pārspēsim.” saka Latvijas Radio 2 satura galvenais redaktors un akcijas idejas autos Kaspars Mauriņš.

Pērn no klausītāju iesūtītajiem aptuveni 200 dzejoļiem tika izvēlēts Elīnas Kubuliņas-Vilnes teksts, radot dziesmu „Saplīst skumjas”. To iedziedāja mūziķis un Latvijas Radio 2 ētera personība Kaspars Markševics. Radio un klausītāju koprades dziesma guva lielu atsaucību, iekļūstot pat Latvijas Televīzijas šlāgeraptaujā “Latvijas sirdsdziesma”.

„Tas bija interesants piedzīvojums pats par sevi – izdzīvot līdzi skaistajam radīšanas procesam, kā vispār top dziesma, jo līdz šim šādā pasākumā piedalījusies nebiju. Liels paldies Latvijas Radio 2 par šādu iespēju! Domāju, ka šāda veida akciju noteikti būtu jāturpina, tas ir liels atbalsts jaunajiem un mazāk pazīstamajiem dzejniekiem!” ar savu pieredzi dalās pagājušā gada laureāte Elīna Kubuliņa-Vilne, kurai maijā izdevniecībā „Ezerrozes grāmatas” iznāca dzejoļu krājums „Vēstules tējas glāzē”.

Radošais process 2019. gada Dzejas dienās ir skatāms šeit.
Un šeit iespējams iepazīties ar gala rezultātu.

Tāpat kā iepriekš, Latvijas Radio 2 ēterā svētdien, 13. septembrī, plkst. 15.00–16.00 klausītāji varēs sekot kā top dziesma, jo tas viss notiks LR2 ēterā. Mēneša beigās dziesmu profesionāli ierakstīs Factory Sounds Studio un tā tiks atskaņota Latvijas Radio 2 ēterā.

Atgādinām, ka pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965. gada 11. septembrī. Pēc tās Latvijas Rakstnieku savienība nolēma dzejas dienas rīkot katru gadu, tā iedibinot jaunu tradīciju. Dzejas dienu pasākumi notiek ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Parasti pasākumi ilgst apmēram trīs nedēļas, notiek gan dzejas lasījumi, gan tikšanās ar dzejniekiem. Kopš 1996. gada par gada labāko dzejas grāmatu tiek pasniegta Dzejas  dienu balva.

Latvijas Radio 2 ir populārākā radiostacija Latvijā ar 19,7% tirgus daļu un 469 tūkstošiem klausītāju (Kantar TNS 2020. gada ziema-pavasaris, AQH Share, Reach).

Papildu informācijai:

Kaspars Zalāns

Latvijas Radio

Komunikācijas un multimediju daļas

sabiedrisko attiecību speciālists

Tālr.: 20037868 I kaspars.zalans@latvijasradio.lv