Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā notiks atbalsta koncerts ukraiņu bērniem

 

 

Lai uzmundrinātu un atbalstītu šobrīd Latvijā apmetušās ukraiņu ģimenes, Latvijas Radio 2 sadarbībā ar Latvijas Bērnu atbalsta fondu (LBAF) 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, rīkos koncertu ukraiņu bērniem.

Koncerts ukraiņu ģimenēm notiks 1. jūnijā no plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Rīgā. Pasākuma dalībnieku ierašanās un aktivitātes bērniem paredzētas no plkst. 14.00, bet jau plkst. 15.00 uz skatuves kāps Latvijā iemīļotas bērnu popgrupas un dziedātāji. Koncerta ieraksts Latvijas Radio 2 ēterā būs dzirdams 4. jūnijā plkst. 18.00.

„Šajā, jāsaka, drūmajā laikā mēs vēlējāmies kaut kā uzmundrināt karā cietušās ukraiņu ģimenes. Tuvojoties Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, radās ideja organizēt atbalsta koncertu, lai iepriecinātu ukraiņu bērnus. No sirds paldies visiem kolēģiem un koncerta dalībniekiem, kas šo ideju pārvērš realitātē, lai jau 1. jūnijā mēs visi kopā varētu baudīt priekpilnu dienu. Latvijā ir daudzi cilvēki, kas savās mājās uzņēmuši ukraiņu ģimenes, tādēļ aicinām dalīties ar šo informāciju, lai tās uzzinātu par gaidāmo pasākumu,” tā Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Pasākumā piedalīsies un uz skatuves kāps gan tādi Latvijā iemīļoti mākslinieki kā Lauris Reiniks un Rūta Reinika kopā ar bērnu grāmatu varoni lācēnu Ričiju RŪ, gan bērnu popgrupas – „Dzeguzīte”, „Knīpas un knauķi” un „Hey”. Tāpat koncertā piedalīsies bērnu vokālā studija „Sekunda” un bērnu folkloras kopa „Tarkšķi”. Pasākumu ukraiņu valodā vadīs dziedātāja Katrīna Gupalo un mūziķis Edgars Vilcāns. „Ikviens koncerta dalībnieks īpaši gatavojas gaidāmajam pasākumam. Piemēram, koncerta vadītāja, dziedātāja Katrīna Gupalo šobrīd aktīvi uzlabo savas ukraiņu valodas prasmes. Lai gan Katrīnai ir ukraiņu saknes, tomēr ikdienā viņa ukraiņu valodu nelieto. Savukārt, bērnu folkloras kopa „Tarkšķi” īpaši šim pasākumam gatavo priekšnesumu ar ukraiņu tautas deju,” stāsta viena no koncerta idejas autorēm un Latvijas Radio 2 programmu vadītāja Baiba Palkavniece.

„Latvijas Bērnu atbalsta fonds kopš šī gada 24. februāra ir blakus un sniedz atbalstu Ukraiņu ģimenēm, kuras bēgļu gaitās nonākušas mūsu valstī. Skaudri, sāpīgi un bezspēcīgi likteņstāsti ir mūsu fonda ikdiena. Neskatoties uz to, kas notiks rīt, mūsu uzdevums ir sniegt atbalstu jau šodien. Esam uzklausījuši daudzu ukraiņu ģimeņu stāstus un bijuši blakus emocionāli un fiziski grūtos brīžos. Tā radās iecere ļaut šīm ģimenēm uz mirkli aizmirsties no kara šausmām un pabūt kopā pozitīvi radošā gaisotnē. Tādēļ darīsim visu, lai bērnu smiekli un prieks piepildītu Botānisko dārzu 1.jūnijā, un katra ģimene, kura atnāks ciemos, laiku pavadītu drošā un atbalstošā vidē,” tā LBAF vadītājs un Latvijas Radio 2 ētera personība Kaspars Markševics.

Koncerta apmeklējums ir bez maksas, un ukraiņu ģimenes tam var pieteikties, aizpildot elektronisko anketu. Ukraiņu valodā anketa pieejama šeit: https://ej.uz/pieteiksanas_ukrainu_valoda, savukārt latviešu valodā pieteikšanās šeit: https://ej.uz/pieteiksanas_latviesu_valoda

Pasākums tiks filmēts un fotografēts.

 

Par Latvijas Radio 2

Latvijas Radio 2 ir klausītākā radio stacija Latvijā, atskaņojot dziesmas dzimtajā valodā un veidojot praktisku, izklaidējošu, dzīves kvalitāti veicinošu saturu un piederību latviskajai kultūras telpai. Kantar TNS 2021. gada rudens un 2022. gada ziemas dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir tirgus līderis klausīšanās laika daļā (18% no visu Latvijas raidstaciju klausīšanās laika), nedēļā sasniedzot 449 tūkstošus klausītāju.

Par Latvijas Bērnu atbalsta fondu

LBAF ir sabiedriskā labuma organizācija, kas darbojas kopš 1994. gada 26. janvāra. LBAF sniedz atbalstu bērniem ar dažādu pakāpju garīgās attīstības traucējumiem, bāreņiem, bērniem no sociāli mazaizsargātām un maznodrošinātām ģimenēm. Kopš 2019. gada nogales LBAF ir arī sociālo pakalpojumu sniedzējs un ikdienā nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem un viņu piesaistes personām.

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv