Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Sabiedriskajos medijos gaidāmas svarīgākās priekšvēlēšanu debates un 14. Saeimas vēlēšanām pieteikto partiju programmu analīze

 

Lai mudinātu sabiedrību 14. Saeimas vēlēšanās izdarīt savu izvēli izsvērti un atbildīgi, Latvijas Televīzijā, Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portālā LSM jau no augusta nogales gaidāmas diskusijas ar politisko spēku pārstāvjiem, padziļināta programmu un partiju piedāvājumu analīze.

“Latvijas Televīzija piedāvā plašu priekšvēlēšanu saturu, lai palīdzētu vēlētājiem pieņemt izsvērtu un kvalitatīvu lēmumu, par ko balsot. Noslēdzoties vēlēšanām, mēģināsim arī kopā saprast – ko būsim ievēlējuši un kā tas ietekmēs mūsu dzīvi turpmākos četrus gadus. Nākamie gadi valstij nebūs viegli, tāpēc svarīgi, lai parlamentam ir kapacitāte strādāt kvalitatīvi. Tā ir mūsu katra individuālā atbildība – neizniekot savu balsi, bet piedalīties vēlēšanās un izdarīt savu izvēli ļoti atbildīgi,” saka Latvijas Televīzijas galvenā redaktore Sigita Roķe.

„Priekšvēlēšanu saturā lielu uzsvaru liekam uz partiju un politiķu darbības analīzi. Laikā, kad deputātu kandidātiem ar sociālās tīklošanās platformu palīdzību ir viegli izplatīt sev labvēlīgus vēstījumus, mēs kritiski izvērtēsim viņu pagātnes darbus un atgādināsim par faktiem, ko viens otrs labprātāk aizmirstu. Tieši tajā redzu neatkarīgas un profesionālas žurnālistikas jēgu. Taču priekšvēlēšanu saturs Latvijas Radio kanālos būs patiešām daudzveidīgs, atbilstošs to auditorijas interesēm,” norāda Latvijas Radio galvenā redaktore Anita Brauna.

No 30. augusta Latvijas Radio 1 analītiskais raidījums „Krustpunktā” sāks priekšvēlēšanu intervijas ar visu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju vai partiju apvienību līderiem, savukārt padziļinātākas intervijas ar reālākajiem partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem „Krustpunktā” skanēs septembrī.

Partiju pārstāvju izjautāšanu 30. augustā sāks arī RUS.LSM – ik darbdienu plkst. 16.00 raidījumā “TČK. Izvēlies nākotni” vadītāji Aleksejs Dunda un Aļona Borisova politiķiem no visiem 14. Saeimas vēlēšanās pieteiktajiem 19 sarakstiem uzdos jautājumus par līdz šim paveikto, kā arī vēlēšanu programmās solīto.

Latvijas Radio 4 – Doma laukums raidījumā „Izklāstā” no 5. līdz 29. septembrim intervēs premjera amata kandidātus, savukārt raidījumā „Doma laukums” visu septembri skanēs analītisko sižetu cikls „Partiju vizītkartes”. Par partiju vizītkartēm parūpējies arī Latvijas Radio 1 raidījums „Labrīt” ar savu analītisko sižetu sēriju „Kas tev jāzina par partijām”, piedāvājot klausītājiem analīzi par nozīmīgāko Saeimas vēlēšanās kandidējošo partiju darbību. Tāpat raidījumā „Labrīt” skan faktu pārbaudes rubrika „Re:Check”, kuras mērķis ir pārbaudīt dažādu priekšvēlēšanu kampaņā izskanējošo apgalvojumu atbilstību faktiem.

Tiešraidēs LSM.lv un ierakstā LTV1 būs vērojamas izvērstas Jāņa Dombura intervijas ar politisko spēku vadītājiem un premjera amata kandidātiem.

No 4. septembra četras svētdienas pēc kārtas plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv gaidāmas vērienīgākās priekšvēlēšanu debates – “Izvēlies nākotni”. Tās pamīšus vadīs Jānis Domburs un Anete Bērtule. Skaties un vērtē, kā politiķi skaidros partiju politiskos piedāvājumus Latvijas nākotnei! 4. septembrī uzmanības lokā būs sabiedrības veselība, sociālā aizsardzība un nevienlīdzība. Turpmākajās debatēs – izglītība un zinātne, kultūra, sabiedrības saliedētība, enerģētika un tautsaimniecība, nodokļu politika un iekasēšana, ārlietas un valsts aizsardzība, iekšējā drošība un likumsargāšana.

Savukārt no 12. septembra ik darbdienas rītu plkst. 8.30 LTV1 un REplay.lv notiks spraigi 14. Saeimas deputāta amata kandidātu dueļi. Gusts Kikusts un Sigurds Siliņš studijā ik rītu uzņems divu (pēdējā duelī – trīs) partiju pārstāvjus. Viens pret vienu. Kurš būs pārliecinošāks?

17. septembrī plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv, LSM.lv, visiemltv.lv būs skatāmas īpaši diasporai domātas politiskās debates no Vācijas pilsētas Bonnas. Debatēs ar deputāta amata kandidātiem žurnālisti Ilze Nagla un Gundars Rēders aktualizēs tēmas, kas īpaši svarīgas latviešiem, kuri dzīvo ārpus Latvijas.

15. septembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 5 – Pieci.lv lineārajā ēterā un Youtube platformā skanēs jauniešu auditorijai paredzēta tiešsaistes „Saeimas spēle”. Kandidāti no politiskajām partijām atbildēs gan uz jauniešiem aktuāliem jautājumiem, gan arī pildīs dažādus uzdevumus.

19. un 26. septembrī plkst. 19.10 LTV1 un REplay.lv pirmsvēlēšanu raidījumos “Aizliegtais paņēmiens” gaidāma īpaša operācija “Kinoseanss”.

25. septembrī plkst. 20.00 16+ Youtube platformā un 27. septembrī plkst. 19.30 LTV7 žurnālists Jānis Geste un influenceri Rojs Rodžers un Kristiāna Grāmatiņa vadīs spraigas un atraktīvas priekšvēlēšanu debates jauniešiem ar vēlēšanās startējošo astoņu populārāko partiju sarakstu līderiem.

26. septembrī plkst. 19.30 RUS.LSM.lv un LTV7 gaidāmas debates ar partiju līderiem, kuri kandidē 14. Saeimas vēlēšanās. Raidījumu vadīs Aleksejs Dunda un Aļona Borisova.

Vēlēšanu priekšvakarā, 30. septembrī, plkst. 20.50 LTV1 un REplay.lv Jāņa Dombura vadībā notiks 14. Saeimas deputāta amata kandidātu fināla debates. Tās ietvers pārnozaru tematiku saistībā ar Latvijas nākotni un politisko spēku politiskos piedāvājumus par to. Tematikas pamatvirzieni: valsts attīstība, budžets, pārvaldība, demokrātija un demogrāfija. Šajās debatēs politiskais spēks deleģē vienu no līderiem, kurš kandidē 14. Saeimas vēlēšanās un kuru uzskata par atbilstošāko dalībai priekšvēlēšanu posma noslēguma debatēs, lai vispilnvērtīgāk pārstāvētu sava politiskā spēka pozīcijas iepretim konkurentiem par plašu tematikas spektru.

Septembra vidū sabiedrisko mediju portālā LSM.lv būs pieejama sadarbībā ar domnīcu “Providus” izveidotā “Partiju šķirotava” – interaktīvs tests, kas ļaus vēlētājiem izvērtēt partiju piedāvājumu, noteikt sev piemērotāko un tādējādi izdarīt izsvērtu izvēli 14. Saeimas vēlēšanās. Šoreiz varēs ne tikai uzzināt, ar kādu politisko spēku lietotāja pozīcijas sakrīt visvairāk, bet arī noskaidrot, kā izskatītos viņa viedoklim katrā nozarē atbilstošākais ministru portfeļu sadalījums.

Sabiedrisko mediju vēlēšanu saturs vienuviet LSM.lv sadaļā “Saeimas vēlēšanas 2022”.

14. Saeimas vēlēšanās nepaliec malā. Tavai balsij ir nozīme!

 

Papildu informācija:

Anita Jansone

Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste

tālr.: 29139497, e-pasts: anita.jansone@ltv.lv.

Liene Pālēna

Latvijas Radio galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.: 26104145, e-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv.