Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Jau piektdien sāksies labdarības maratons “Dod pieci!”

Jau piektdien, 16. decembrī, plkst. 08.05 tiks atklāts sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!”, kas šogad aicina palīdzēt Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā. Vecrīgā, Doma laukumā, izbūvētajā stikla studijā uz 158 stundām tiks ieslēgti Latvijas Radio 5 – Pieci.lv DJ – ētera personības Linda Samsonova un Marta Grigale, kā arī viesdīdžejs – mūziķis Edgars Vilcāns, lai sešarpus diennakšu garumā tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. Savukārt “Dod pieci!” aizsācējs, DJ Toms Grēviņš arī šogad būs “skrienošais dīdžejs”, labdarības maratona laikā noskrienot septiņus reālus, 42 km garus maratonus, lai piesaistītu papildu ziedojumus ukraiņu bēgļu bērniem Latvijā. Labdarības maratons noslēgsies 22. decembra vakarā. “Dod pieci!” maratona tiešraidei varēs sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā dodpieci.lv un “Dod pieci!” sociālo tīklu kontos.

 

Labdarības maratonu “Dod pieci!” 16. decembrī atklās Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. „Krievijas iebrukums Ukrainā atņēmis ukraiņu bērniem iespēju dzīvot drošā vidē un izbaudīt bērnību. Tā ir emocionāla sāpe, kas ar šiem bērniem paliks uz visu mūžu. Mēs, Latvijas iedzīvotāji, varam pasniegt palīdzības roku un ļaut bērniem no Ukrainas Latvijā sajusties droši, siltumā un mīlestībā. “Dod pieci!” vietnē līdz šim jau saņemti 38 palīdzības lūgumi, galvenokārt nepieciešamas ziemas drēbes, pārtika un izglītībai nepieciešamās lietas – attālinātājām mācībām datori un interneta pieslēgums,” stāsta Rūta Dimanta. Pēc dīdžeju ieslēgšanas pirmais stikla studijas viesis būs Valsts prezidents Egils Levits.

“Dod pieci!” atklāšanas tiešraidei no plkst. 08.05 līdz 08.40 varēs sekot līdzi arī LTV1. Tāpat arī maratona laikā LTV1 būs skatāmas nakts tiešraides, LTV7 no plkst. 07.00 līdz 09.00 – rīta tiešraides, bet plkst. 18.00 LTV1 Dienas ziņas pieslēgsies stikla studijai, kur kāds no dīdžejiem pavēstīs aktuālo saziedoto summu. 

Katru dienu stikla studijā viesosies dažādi eksperti, sabiedrībā zināmi cilvēki un populāri mūziķi. Kopumā “Dod pieci!” maratona laikā stikla studijā viesosies vairāk nekā 90 grupas un mūziķi, tostarp The Sound Poets, DaGamba, Intars Busulis, Aija Andrejava, Ralfs Eilands, Būū, Samanta Tīna, Sudden Lights,  Gustavo, Līvi, Mazais Princis un daudzi citi iemīļoti mākslinieki. Tāpat stikla studijā labdarības maratona “Dod pieci!” norises laikā ciemosies vairāki desmiti viesu, tai skaitā, attālināti no Ukrainas pieslēgsies arī šī gada tēmas vēstnese – Latvijas Radio pastāvīgā korespondente Ukrainā Indra Sprance.

Grēviņš “Dod pieci!” vēsti nesīs uz Latvijas reģioniem

Līdz ar labdarības maratona “Dod pieci!” startu arī DJ Toms Grēviņš šogad uzsāks savu skriešanas maratonu startu – 7 dienas skrienot 7 reālus maratonus. Vienā no tiem – atklāšanas maratonā Rīgā 16. decembrī plkst. 10.00 pievienosies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kas kopā ar Tomu Grēviņu skries daļu no maratona distances.

 

Maratonu grafiks:

16. decembris, plkst. 10.00 | Rīga
17. decembris, plkst. 10.00 | Rēzekne
18. decembris, plkst. 10.00 | Daugavpils
19. decembris, plkst. 10.00 | Rīga
20. decembris, plkst. 10.00 | Talsi
21. decembris, plkst. 10.00 | Jelgava
22. decembris, plkst. 15.00 | Rīga

 

Par katru noskrieto maratonu Ukrainas bēgļu ģimeņu bērniem kāds uzņēmums ziedos vismaz 10 tūkstošus eiro. To vidū ir “Bonava Latvija”, “Latvijas Finieris”, “Circle K”, “Printful”, “Kronus”, “M79.lv” un “Rimi”.

Arī šie uzņēmumu ziedojumi tiks pieskaitīti labdarības maratona “Dod pieci!” kopējam ziedojumu čekam maratona izskaņā, 22. decembra tiešraidē Latvijas sabiedriskajos medijos no plkst. 21.10 līdz 22.20.

 

“Dod pieci!” labdarības koncerts Rēzeknē

 

Labdarības maratona norises otrajā dienā – 17. decembra vakarā – Latgales vēstniecībā GORS, pirmo reizi “Dod pieci!” vēsturē notiks arī īpašs labdarības koncerts, kurā piedalīsies grupa “Carnival Youth”, reperis ansis, “Tautumeitas”, apvienība “Latgalīšu reps”, grupa “Citi Zēni”, ukraiņu mūziķe Darja Leleko, kā arī “Shakima Trio” – ukraiņu mūziķe Shakima Garunts, Jānis Ruņģis un Ainārs Majors. Pasākumu vadīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Magnuss Eriņš, kā arī šī gada labdarības maratona “Dod pieci!” skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš.

“Dod pieci!” labdarības koncertu plkst. 21.10 būs iespējams vērot LTV1 tiešraidē, kā arī klausīties Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un Latvijas Radio 1 ēterā, skatīties sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Pieci.lv Facebook un Youtube kanālu tiešraidēs.

 

Ziedošanas iespējas labdarības maratonam „Dod pieci!”:

 

  • Jau no 1. decembra ikviens var ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. “Dod pieci!” labdarības maratona laikā no 16. līdz 22.decembrim radio skanēs tikai par ziedojumiem izvēlētās dziesmas. Ziedojumus, sākot no 5 eiro, var veikt mājaslapā www.dodpieci.lv.
  • “Dod pieci! labdarības koncerts” Latgales vēstniecībā GORS apmeklētājiem ir pieejams par ziedojumu vismaz 5 eiro apmērā dodpieci.lv mājaslapā, aktivizējot papildu funkciju – ziedojums pret koncerta apmeklējumu (līdzīgi kā ziedojums pret dziesmu).
  • Sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” ietvaros notiek labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi, ko nekur citur nevar iegādāties. Lai piedalītos izsolēs, jāreģistrējas „Dod pieci!” labdarības maratona izsoļu lapā izsole.dodpieci.lv, veicot vienreizēju ziedojumu EUR 5 vērtībā, kas automātiski nonāk ziedot.lv rīcībā un tiek pieskaitīts „Dod pieci!” maratona ziedojumiem. Izvēloties konkrētu izsoli, ikviens var piedāvāt savu likmi ar minimālo augšupejošo soli EUR 1. Vairāk par izsoles noteikumiem šeit: https://izsole.dodpieci.lv/noteikumi/
  • No 1. decembra skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiek pieņemti arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šogad „Circle K” apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās. Tāpat no 16. līdz 21. decembrim “Circle K” ziedos vienu centu no katra pārdotā degvielas litra, ko uzpildīs privātpersona.
  • No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus būs iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

 

Sabiedriskie mediji solidarizējas ar ukraiņu tautu

 

Jau ziņots, ka sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” jau devīto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 16. līdz 22. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 158 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā, Rīgā.

Solidarizējoties ar ukraiņu tautu, kas Krievijas karadarbības dēļ bija spiesta doties bēgļu gaitās, “Dod pieci!” šogad aicina sabiedrību atbalstīt Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Latvijā šobrīd atrodas vairāk nekā 35 tūkstoši ukraiņu bēgļu. Pēc Iekšlietu ministrijas aplēsēm aptuveni 31% no visiem ukraiņu bēgļiem Latvijā ir bērni.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks Ārkārtas palīdzības fondā, lai sniegtu tiešu palīdzību ukraiņu bēgļu bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai Latvijā – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Kā ik gadu, arī šogad labdarības maratonā saziedotie līdzekļi 100 % apmērā tiks veltīti ziedojuma mērķim.

 

Par labdarības maratonu “Dod pieci!”

 

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Labdarības maratons “Dod pieci!” ir daļa no starptautiska projekta “Serious Request”, kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

„Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir “Luminor banka” un “Circle K”, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra ”Havas Creative”.

 

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Radio

Tālr.: +371 26104145

Doma laukums 8, Rīga, LV-1505

www.latvijasradio.lv