Ceturtdiena, 2024. gada 18. aprīlis

Vārda diena: Laura, Jadviga

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Labdarības maratonā “Dod pieci!” līdz šim saziedoti 137 657 eiro

Rit sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” ceturtā diennakts, un līdz 18. decembra plkst. 18.00 jau saziedoti 137 657 eiro riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam. Līdz šim brīdim bezpeļņas organizācijas Latvijā saņēmušas vairāk nekā 60 palīdzības pieteikumus. Palīgā saucieni ir visdažādākie – jauniešiem nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan ļoti praktiska palīdzība. 

Bezpeļņas organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi, norāda, ka lūgumi pēc palīdzības tiek saņemti no visiem Latvijas reģioniem. Ir vairāki lūgumi rast iespēju pagarināt vai atjaunot sadarbību ar atbalsta personu, kad pašvaldības sniegtā atbalsta apjoms ir izsmelts. Jaunieši lūdz arī palīdzību, lai cīnītos ar atkarībām.

Viena no organizācijām, kas saņem palīgā saucienus, ir “OPEN Radošais Centrs”. Tā vadītājs Edijs Klaišis, šorīt viesojoties stikla studijā, dalījās savā pieredzē darbā ar grūtībās nonākušiem jauniešiem. „Ja jaunietis piederības sajūtu nejūt mājās, tad meklē ārpus mājām, un ir tikai divi varianti, kur viņš to atradīs – tas būs vai nu zīmēšanas pulciņš, runājot abstrakti, vai noziedzīgs grupējums. Būsim reāli – grupējumā tevi uzņem bez īpašām prasībām vai kritērijiem. Pēc tam pārmest viņam, ka viņš ir izvēlējies nepareizo piederību, ir ļoti liekulīgi. Te arī ir tā atbilde uz jautājumu – kur tad ir tā patiesā problēma? Pusaudžos? Nē! Problēma ir pieaugušajos, sākot ar ģimeni, un pēc tam apkārtējos. Mēs visi viņus ieraugām – šos jauniešus, bet vai mēs atzīstam, ka esam viņus ieraudzījuši? Jo pieaugušajam atzīt, ka viņš ir ieraudzījis, ka kādam ir grūtības, nozīmē arī ķerties klāt risinājumam,” saka Edijs.

Vienu no aizvadītās diennakts aizkustinošākajiem stāstiem “Dod pieci!” stikla studijā pastāstīja Ludmila. Līdztekus nemaz ne vieglajiem sadzīves apstākļiem, skolā viņa saskārusies ar apcelšanu un emocionālu vardarbību gan no skolas biedriem, gan skolotājiem. Daloties savā skaudrajā dzīves stāstā, viņa ikvienam atgādināja nebūt vienaldzīgiem. “Es ļoti gaidīju, ka ar mani runātu, ka man pajautātu, kā es jūtos, kāpēc ir notikusi šāda situācija. Es atceros situāciju, kad pie manis pienāca 12. klases meitene un mani apķēra. Man tas bija tāds šoks, jo tas nekad nebija noticis, ka pie manis pienāk un vienkārši samīļo, un viņa pateica, ka vēlas ar mani draudzēties”.

Dīdžejs Toms Grēviņš stikla studijā turpina uzklausīt gan ziedotājus, gan jomas ekspertus, kas ikdienā strādā ar riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem. Tāpat stikla studijā viesojas daudzi sabiedrībā zināmi mūziķi, tai skaitā Linda Leen, “The Sound Poets”, Patrisha un Fiņķis, “Laika suns” un daudzi citi. Ik dienu stikla studijā viesojas arī bijušie labdarības maratona “Dod pieci!” dīdžeji. Šodien studijā viesojās Toma ilggadējais cīņu biedrs un kolēģis Magnuss Eriņš, kurš septiņus gadus bijis daļa no labdarības maratona.

Turpinās pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete

Ceturtajā labdarības maratona “Dod pieci!” dienā Doma laukumā turpinās arī pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tās laikā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējējus, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Skriešanas stafete, gluži tāpat kā pats labdarības maratons, ir nepārtraukta un notiek arī nakts stundās. Šodien pēcpusdienā stafete bija aptuveni pusē, un uz skrejceliņa bijuši jau teju 240 skrējēji, un 79 stundu laikā kopā pieveikti 523 km.

Ziedotājam, kas “Dod pieci!” šī gada labdarības mērķim ziedo vismaz 10 000 EUR, ir iespēja kļūt par diennakts skrējiena patronu. Šodien par labdarības stafetes patronu kļuva uzņēmums “Merks mājas”. Turpmākajās dienās par skrējiena patroniem kļūs arī uzņēmumi “Compensa Life”, “Finnfoam” un “Printful”, bet uzņēmumi “Balticovo” un “Scandic Fusion” stafeti ar savu ziedojumu jau atbalstījuši.

Ziedošanas iespējas, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem

No 1. līdz 21. decembrim – tīmekļa vietnē dod.pieci.lv iespējams apmainīt ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā ar elektronisko norēķinu starpniecību.

No 1. līdz 21. decembrim ziedot var visās “Circle K” uzpildes stacijās, kur tiks pieņemti gan skaidras, gan bezskaidras naudas ziedojumi. Šogad, tāpat kā pērn, “Circle K” dubultos to ziedojumu apjomu, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.

Apmaiņā pret ziedojumu ir iespējams kļūt par unikālu T-kreklu īpašniekiem. Katra krekla dizainu īpaši “Dod pieci!” ir radījusi kāda Latvijā zināma personība un katrs no tiem pieejams tikai vienā eksemplārā. Katru maratona dienu veikals https://veikals.dod.pieci.lv/ tiek papildināts ar jauniem krekliem, un to vērtība noskaidrota atraktīvā izlozē stikla studijā. Kreklu dizainus veidojuši Dons, Gatis Šļūka, “Carnival Youth”, Patrisha, Harijs Vītoliņš, Renārs Zeltiņš, Kārlis Bardelis, Edijs Klaišis un daudzi citi.

No 15. līdz 21. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

Līdz pat Zvaigznes dienai, 2024. gada 6. janvārim, ziedojumi tiks pieņemti labdarības organizācijas Ziedot.lv tīmekļa vietnē www.ziedot.lv, izvēloties projektu “Dod pieci!”.

Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar dažādām dzīves grūtībām. Palīdzībai var pieteikties, sazinoties ar organizācijām, kas norādītas dod.pieci.lv mājaslapas sadaļā “Pieteikt palīdzību!”.

Organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi: Open Radošais Centrs, Resiliences centrs, Pusaudžu Resursu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Sociālā atbalsta un izglītības centrs, YOU+, Palīdzēsim Viens Otram, Palīdzēsim.lv, Būt brīvai, House of Hope, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, Mentor Latvia, Laiks Jauniešiem, Esi centrs, Adventure Therapy Latvia, Zvannieku mājas.

Šogad sabiedriskie mediji palīdzēs riskam pakļautiem jauniešiem

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” jau desmito gadu notiek īsi pirms Ziemassvētkiem, no 15. līdz 21. decembrim. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicina apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem. Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai.

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir Luminor banka, “CGI IT Latvia”, “AJ Power” un “Circle K”, “Velve materiālu sistēmas”, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra “Havas Latvia”. “Dod pieci!” palīdz vairāki desmiti uzņēmumu: “Visual Media”, “Dscreens”, “Omniva”, digitālā satura mārketinga aģentūra “New Black”, “Printful”, “MyFitness”, “Sign Box”, “Mārupes logi”, veikalu tīkls “AlanDeko”, mēbeļu ražotājs “ISKU”, “Euronics”, “Magnum MT”, mūzikas preču veikals “Tava skaņa”, EgļuPiegade.lv, SIA “December Design”, “Lindstrom Latvija”, “Toi Toi”, apsardzes uzņēmums “Mega sargs”, inkasācijas uzņēmums “Brinks”, “Rimi”, “Skrīveru saldumi”, “Gemoss”, “Skrivanek Baltic”, viesnīca “Gutenbergs”.

 

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Radio

Tālr.: +371 26104145

Doma laukums 8, Rīga, LV-1505

www.latvijasradio.lv