Ceturtdiena, 2024. gada 18. aprīlis

Vārda diena: Laura, Jadviga

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Labdarības maratonā “Dod pieci!” jau saziedoti 164 387 eiro

Informācija medijiem

19.12.2023.

Labdarības maratonā “Dod pieci!” jau saziedoti 164 387 eiro

Šodien, 19. decembrī, rit jau sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” piektā diennakts, kā laikā dīdžejs Toms Grēviņš no īpašās stikla studijas atskaņo dziesmas par ziedojumiem. Līdz šī vakara plkst. 18.00 jau saziedoti 164 387 eiro riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam. Zināms, ka šobrīd bezpeļņas organizācijas Latvijā saņēmušas jau vairāk nekā 90 palīdzības pieteikumus no jauniešiem, kam nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan praktiska palīdzība.  

Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar dažādām dzīves grūtībām. Palīdzībai var pieteikties, sazinoties ar organizācijām, kas norādītas dod.pieci.lv mājaslapas sadaļā “Pieteikt palīdzību!”.

Viena no bezpeļņas organizācijām, kas ir gatava īstenot šī gada ziedojumu mērķi, ir “Resiliences centrs”. Tās vadītājs Kārlis Mednieks, šodien viesojoties stikla studijā, sarunā ar Tomu Grēviņu pastāstīja, ka liela daļa no riskam pakļautajiem jauniešiem tic, ka viņiem viss ir labi. „Viņi jūtas pieņemti, viņiem ir savs atbalsta loks. Mūsu cilvēki pakāpeniski iekļūst šajā jauniešu vidē, adaptējas, pieņemot jauniešu vides nosacījumus, un, kad rodas iespēja, veido kontaktu ar jauniešiem. Lielākajai daļai jauniešu, kas atrodas uz ielas, nav kvalitatīvas attiecības ar pieaugušu cilvēku vai ir piedzīvota smaga vilšanās pieaugušajos. To var mainīt, dibinot attiecības – stabilas un drošas. Mēs varam piedāvāt dažādus atbalsta risinājumus. Uzspiest mēs neko nevaram. Kad jaunietis ir gatavs, tad viņš atsauksies. Mēs varam viņu motivēt, rādīt, kā var darīt savādāk, bet ar pirkstu norādīt – tas ir nepareizi.”

Dīdžejs Toms Grēviņš stikla studijā turpina uzklausīt gan ziedotāju zvanus, gan pieredzes stāstus, ar ko dalās cilvēki, kas bērnībā un pusaudžu gados saskārušies ar grūtībām. Šodien “Dod pieci!” studijā kopā ar tēmas vēstnesi Kasparu Markševicu viesojās Madara Timošilova, kura, nesaņemdama vecāku mīlestību un piedzīvojot fizisku vardarbību, jau 12 gadu vecumā pievērsās alkohola lietošanai. Tagad viņa redz, ka alkohola lietošana bija sauciens pēc palīdzības, ko diemžēl neviens nesadzirdēja. „Kad sāku lietot alkoholu, es sapratu, ka man vairs iekšēji nesāp, ka man viss ir kārtībā... No tās liktenīgās dienas es kļuvu par alkoholiķi, man bija 12 gadi, bet es dzēru, dzēru un dzēru,” stāsta Madara. „Visus savus jaunības gadus es principā neatceros. Tas aizvilkās ķēdītē līdz ieslodzījumam. Es pavadīju ieslodzījumā vairākus gadus. Ja pavisam godīgi, tas ieslodzījums man izglāba dzīvību, jo tur daudz kas mainījās. Es sāku domāt, es sapratu, ka vairāk nevaru tā turpināt dzīvot,” viņa turpina.

Tāpat stikla studijā viesojas daudzi sabiedrībā zināmi mūziķi, tai skaitā Justs, ansis, Lelde Dreimane un Kaspars Zemītis, Ūga un daudzi citi.

Turpinās pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete

Ceturtajā labdarības maratona “Dod pieci!” dienā Doma laukumā turpinās arī pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tās laikā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējējus, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Skriešanas stafete, gluži tāpat kā pats labdarības maratons, ir nepārtraukta un notiek arī nakts stundās. Šodien pēcpusdienā stafete bija aptuveni pusē, un uz skrejceliņa bijuši jau vairāk nekā 300 skrējēji, un 105 stundu laikā kopā pieveikti 720 km.

Ziedotājam, kas “Dod pieci!” šī gada labdarības mērķim ziedo vismaz 10 000 EUR, ir iespēja kļūt par diennakts skrējiena patronu. Šodien par labdarības stafetes patronu kļuva uzņēmums “Compensa Life”, bet turpmākajās dienās par skrējiena patroniem kļūs arī uzņēmumi “Finnfoam” un “Printful”. Savukārt uzņēmumi “Balticovo”, “Scandic Fusion” un “Merks mājas” stafeti ar savu ziedojumu jau atbalstījuši.

Ziedošanas iespējas, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem

No 1. līdz 21. decembrim – tīmekļa vietnē dod.pieci.lv iespējams apmainīt ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā ar elektronisko norēķinu starpniecību.

No 1. līdz 21. decembrim ziedot var visās “Circle K” uzpildes stacijās, kur tiks pieņemti gan skaidras, gan bezskaidras naudas ziedojumi. Šogad, tāpat kā pērn, “Circle K” dubultos to ziedojumu apjomu, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.

Apmaiņā pret ziedojumu ir iespējams kļūt par unikālu T-kreklu īpašniekiem. Katra krekla dizainu īpaši “Dod pieci!” ir radījusi kāda Latvijā zināma personība un katrs no tiem pieejams tikai vienā eksemplārā. Katru maratona dienu veikals https://veikals.dod.pieci.lv/ tiek papildināts ar jauniem krekliem, un to vērtība noskaidrota atraktīvā izlozē stikla studijā. Kreklu dizainus veidojuši Olga Rajecka, Marta Grigale, KIWIE, Elita Patmalniece, Gatis Šļūka, Ričijs Rū un daudzi citi.

No 15. līdz 21. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

Līdz pat Zvaigznes dienai, 2024. gada 6. janvārim, ziedojumi tiks pieņemti labdarības organizācijas Ziedot.lv tīmekļa vietnē www.ziedot.lv, izvēloties projektu “Dod pieci!”.

Organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi: Open Radošais Centrs, Resiliences centrs, Pusaudžu Resursu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Sociālā atbalsta un izglītības centrs, YOU+, Palīdzēsim Viens Otram, Palīdzēsim.lv, Būt brīvai, House of Hope, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, Mentor Latvia, Laiks Jauniešiem, Esi centrs, Adventure Therapy Latvia, Zvannieku mājas.

Šogad sabiedriskie mediji palīdzēs riskam pakļautiem jauniešiem

Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” jau desmito gadu notiek īsi pirms Ziemassvētkiem, no 15. līdz 21. decembrim. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicina apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem. Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai.

“Dod pieci!” organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir Luminor banka, “CGI IT Latvia”, “AJ Power” un “Circle K”, “Velve materiālu sistēmas”, komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra “Havas Latvia”. “Dod pieci!” palīdz vairāki desmiti uzņēmumu: “Visual Media”, “Dscreens”, “Omniva”, digitālā satura mārketinga aģentūra “New Black”, “Printful”, “MyFitness”, “Sign Box”, “Mārupes logi”, veikalu tīkls “AlanDeko”, mēbeļu ražotājs “ISKU”, “Euronics”, “Magnum MT”, mūzikas preču veikals “Tava skaņa”, EgļuPiegade.lv, SIA “December Design”, “Lindstrom Latvija”, “Toi Toi”, apsardzes uzņēmums “Mega sargs”, inkasācijas uzņēmums “Brinks”, “Rimi”, “Skrīveru saldumi”, “Gemoss”, “Skrivanek Baltic”, viesnīca “Gutenbergs”.

 

Papildu informācija:

Liene Pālēna

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Radio

Tālr.: +371 26104145

Doma laukums 8, Rīga, LV-1505

www.latvijasradio.lv