Dāmas un kungi, līdz ar ziedošanas startu pirmatskaņota "Dod pieci! 2021" oficiālā himna – repa apvienības "Kreisais krasts" un mūziķes Būū (Ilze Fārte) radītā kompozīcija "Pāri visam".

 

"Mēs esam no sirds pateicīgi būt par šī gada "Dod pieci!" himnas autoriem. Dziesmas piedziedājuma ideja ir aizgūta no latviešu tautasdziesmas "Bēdu manu lielu bēdu".

Gluži kā tautasdziesmas vieno mūs visus, tāpat arī mēs šajā vēstījumā gribējām atgādināt to, ka esam viens vesels un ir pienācis laiks mums visiem to saprast un apvienoties. Viss sākas ar mīlestību vienam pret otru.

Savukārt, veidojot dziesmas video, mēģinājām iejusties un pavadīt dienu kopā ar cilvēkiem, kuriem ik dienu nākas saskarties ar dažādiem izaicinājumiem. Mūsu mērķis bija parādīt, ka, neskatoties uz dažādiem šķēršļiem, viņi spēj iedvesmot," stāsta "Kreisā krasta" pārstāvis Ingus Šusts.

Dziesmas "Pāri visam" tapšanā iesaistījušies "Kreisā krasta" dalībnieki Ritvars (Ritvars Vītols), Cepums (Mārtiņš Mednis), R2rs (Artūrs Strēlnieks), Punkts uz I (Ingus Šusts), Jānis Krūmiņš, EikshO (Ojārs Eniņš), Pionieris (Juris Šteinfelds), Deniss (Deniss Stepanovs), Ivans Baigais (Artūrs Ivanovs), JeeKaa (Jānis Kumpiņš), E.V. (Kārlis Šēnhofs), savukārt par muzikālo daļu rūpējies Silins Beats (Sandis Siliņš), Beatowski (Konstantīns Mineiķis), Henrijs Mucenieks (Līvi) un Guntars Mucenieks (Līvi).

Atsaucoties uz šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" tēmu, dziesmas "Pāri visam" video redzami cilvēki ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, piemēram, vairākkārtējā  paraolimpisko medaļu ieguvēja un Eiropas čempione vieglatlētikā Diāna Dadzīte, basketbolisti Ansis Bērziņš, Elvis Urga, Andrejs Kirillovs, Aigars Miklāvs, Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas skolēni, kā arī Artūrs Strads un Baiba Baikovska.

"Dod pieci!" starts 17. decembrī, bet jau tagad tu vari ziedot par dziesmu dod.pieci.lv.

#VideVisiem #DodPieci