Labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti 804 384 eiro Ukrainas bēgļu bērnu atbalstam Latvijā. Jau labdarības maratona laikā “Dod pieci!” partneris maratona norisē Ziedot.lv saņēmis 425 palīdzības pieteikumus ukraiņu bērnu, pusaudžu un jauniešu pamatvajadzību nodrošināšanai. “Dod pieci!” 158 stundu laikā uzklausījis daudzus ziedotājus, ekspertus, sabiedrībā zināmus cilvēkus un pašus ukraiņus, kas dalījās ar skaudriem pieredzes stāstiem un Krievijas kara šausmu liecībām. “Dod pieci!” komanda saka milzīgu paldies ikvienam ziedotājam par atbalstu šī gada labdarības maratona mērķa īstenošanai – palīdzībai Ukrainas bēgļu ģimeņu bērniem Latvijā!

 

“Palīdzības pieteikumus gaidīsim arī pēc labdarības maratona beigām. Bet jau šobrīd redzam, ka ukraiņu bērniem visvairāk nepieciešama tieši sociālā palīdzība. Saņemam lūgumus pēc elementārām lietām, tai skaitā ziemas apģērba, pārtikas, izglītības materiāliem, piemēram, grāmatām. Daudziem nepieciešama arī medicīniska palīdzība. Individuāli zvanām katram pieteikuma iesniedzējam, un sarunas laikā nereti atklājas vēl daudzas citas problēmas un vajadzības,” norāda Ziedot.lv sociālās palīdzības programmas vadītāja Baiba Drone.

 

“Dod pieci!” rīkotāji – Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne un Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Priede – norādīja, ka labdarības maratons “Dod pieci!” šogad ir ieguldījums Ukrainas uzvarai, kas noteikti būs! “Šis karš ietekmēs nākamās paaudzes, un mēs vēl nemaz iedomāties nevaram, kā tas būs un kādus stāstus šie bērni stāstīs saviem bērniem,” tā Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

 

Katru dienu “Dod pieci!” stikla studiju Vecrīgā apmeklēja dažādi viesi, tai skaitā ukraiņu ģimenes, kas dalījās savā pieredzē: kā ir bēgt no kara, doties bēgļu gaitās un uzsākt dzīvi citā valstī. Tāpat ik dienu tika uzklausīti arī paši ziedotāji un tie, kas jau līdz šim snieguši palīdzīgu roku ukraiņiem. “Dod pieci!” stikla studijā katru dienu viesojās arī eksperti un atbalsta sniedzēji, daloties pieredzē par Ukrainas bēgļu vajadzībām un nepieciešamo palīdzību.

 

“Dod pieci!” tēmas vēstnese, Latvijas Radio pastāvīgā korespondente Ukrainā Indra Sprance, labdarības maratona laikā regulāri sazinājās ar stikla studijas dīdžejiem, pastāstot arī par aktuālo situāciju Ukrainā.  “Noskaņojums ir ļoti dažāds. Viena daļa pie notiekošā ir pieraduši un iemācījušies izdzīvot šajos apstākļos. Visi gribētu kara un šausmu beigas. Ir grūti pateikt, kam ir lielāki izaicinājumi – bērniem un ģimenēm, kas ir palikuši Ukrainā, vai tiem, kuri devušies bēgļu gaitās. Mūsu pienākums ir sniegt atbalstu bērniem, kas nonākuši līdz Latvijai. Mēs nezinām, kam viņi gājuši cauri, varam tikai nojaust mazu aisberga daļiņu. Tie ir ne tikai praktiski izaicinājumi, bet arī psiholoģiskie, paliekot bez ierastajiem cilvēkiem sev apkārt.”

 

DJ Toms Grēviņš labdarības maratona “Dod pieci!” ietvaros noskrējis septiņus maratonus

 

Šodien DJ Toms Grēviņš noskrēja savu noslēdzošo – septīto maratonu (42 km) šī gada “Dod pieci!” ietvaros. Šis bija jau otrais gads, kad Grēviņš būšanu stikla studijā iemainīja pret maratonu skriešanu apmaiņā par uzņēmumu ziedojumiem. Grēviņš trīs maratonus veica Rīgā, pateicoties uzņēmumu “Bonava Latvija”, “Printful” un “Rimi” ziedojumiem, Rēzeknē, par ko paldies jāsaka uzņēmumam “Latvijas Finieris”, Daugavpilī Toma maratonu atbalstīja uzņēmums “Circle K”, Talsos – “Kronus”, bet Jelgavā – internetveikals M79.lv. Katrs no šiem uzņēmumiem atvēlēja vismaz 10 tūkstošus eiro Ukrainas bēgļu bērnu atbalstam Latvijā. Kopā, Tomam skrienot, savākti 105 700 eiro, kas pieskaitīti labdarības maratona “Dod pieci!” kopējam ziedojumu čekam maratona izskaņā.

 

Atbalstot “Dod pieci!” mērķi, šogad saņemti daudzu juridisko personu ziedojumi. Ziedojumus virs 1500 eiro veikuši arī:  “Agerona”, “ALOJA-STARKELSEN”, biedrība “Blastiņš”, “DOJUS Latvija”, “For lovers and trees”, “FORMA 2”, “Hannu-pro”, “HOKEJA AKADĒMIJA”, “Inspired”, “KPMG Baltics”, “LAK 4”, “LATAKKO”, “Lielvārds”, “LURSOFT IT”, “Snores”, “STIPRO”, “TGS Baltic zvērinātu advokātu birojs”. Sirsnīgs paldies visiem uzņēmumiem!

 

Ultra velobraucējs Arvis Sprude “Dod pieci!” laikā uzstāda pasaules rekordu

Grēviņš nebija vienīgais, kurš šī gada labdarības maratona laikā vāca ziedojumus sportiskā garā. Ultra riteņbraucējs Arvis Sprude sasniedza pasaules rekordu par garāko nobraukto distanci uz velo trenažiera. Labdarības maratona laikā viņa mērķis bija nobraukt vismaz 3200 km, un viņam tas izdevās, nobraucot 3338.5 kilometrus 158 stundu laikā. Arvja centienus pārspēt pasaules rekordu atbalstīja apdrošināšanas uzņēmums If Apdrošināšana, kas par katriem Arvja nobrauktiem 100 kilometriem ziedoja 500 eiro labdarības maratona “Dod pieci!” šī gada mērķim. Arvis Sprude un If Apdrošināšana Ukrainas bēgļu bērnu atbalstam pienesa 22 750 eiro.

 

Noskaidrotas labdarības maratona populārākās dziesmas

Labdarības maratonu “Dod pieci!” ar viesošanos stikla studijā atbalstīja vairāk nekā 80 dažādi mūzikas kolektīvi. Labdarības maratona “Dod pieci!” galvenais princips ir dziesmas apmaiņā pret ziedojumu. Gada pēdējā dienā, 31. decembrī, no plkst. 12.00 Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā DJ Linda Samsonova un Toms Grēviņš atskaņos 100 populārākās šī gada labdarības maratona “Dod pieci!” dziesmas. Bet līdz šim jau zināms, ka TOP 10 populārākās dziesmas alfabētiskā secībā ir: Brāļi Ziemeļi “Uzsniga sniedziņš balts”, Coldplay “Christmas Lights”, Chris Rea “Driving Home for Christmas”, Ēriks Ešenvalds “Dvēseles dziesma”, Haralds Sīmanis “Ezers”, John Lennon “Imagine”, Kalush Orchestra “Stefania”, Louis Armstrong “What A Wonderful World”, Mārtiņš Freimanis “Pie Dieviņa gari galdi” un Prāta Vētra “Mana dziesma”.

Ja neskaita uzņēmumu ziedojumus, tad šī gada “dārgākā dziesma”, par ko noziedoti 5555 eiro, ir “Death Letter”, ko izpilda Cassandra Wilson. “Mēs gribētu kaut šis karš nebūtu sācies. Mēs gribētu, lai visi ukraiņu bērni dzīvotu savā dzimtajā zemē. Mēs gribētu, lai bērnus, kuri braukā pa ielu ar velosipēdu, nenogalinātu iebrucēju bumbu šķembas... Ceram, ka palīdzot Ukrainai un Ukrainas bērniem, mēs kaut nedaudz mazinām ļaunuma nodarīto. Uzvaru Ukrainai!” tā šīs dziesmas ziedotāji Vineta un Uldis.

 

“Dod pieci!” labdarības izsoles

Sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” ietvaros jau piekto gadu norisinājās labdarības izsoles, kurās varēja tikt pie unikālām lietām, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī pie dažādiem piedzīvojumiem un notikumiem. Labdarības izsolēs šogad iegūti 21 678 tūkstoši eiro. Izsolēs iegūtie līdzekļi arī ir pievienoti kopējam “Dod pieci!” čekam. Par „dārgākajām” lietām šī gada izsolēs kļuva hokejista Kristapa Zīles parakstītais krekls un divas biļetes uz Pasaules čempionātu hokejā 2023. gadā. Šī izsole beidzās ar 2599 eiro lielu likmi. Otrā dārgākā izsole –boksa cimdi ar brāļu Kličko parakstiem, par ko kāds ziedotājs atdeva 2301 eiro. Trešais „dārgākais” piedzīvojums šī gada izsolēs bija iespēja uzkāpt Brīvības piemineklī un saņemt savu grāmatas „Atslēgas” eksemplārs.

 

Ziedojumi turpinās

Atgādinām, ka ziedot “Dod pieci!” vēl iespējams līdz pat 31. decembrim “Circle K” degvielas uzpildes

stacijās visā Latvijā, kas tiek dubultoti – uzņēmums ziedojumam pievieno tādu pat summu, kādu cilvēki noziedo. Līdz “Dod pieci!” noslēgumam par ziedojumiem DUS un ziedojumiem no katra “Circle K” privātpersonām pārdotā degvielas litra laika periodā kopējam mērķim tika pievienoti 48 187 eiro.

Tāpat līdz Zvaigznes dienai, 2023. gada 6. janvārim, ziedojumu labdarības maratona “Dod pieci!” šī gada tēmai var veikt arī Ziedot.lv. Palīdzības pieteikumu ikviens var iesniegt mājaslapā dodpieci.lv. Par palīdzības saņemšanu sazināsies Ziedot.lv.