Šodien “Dod pieci!” 4. dienā, pie dīdžejiem viesojas gan mācītājs Juris Cālītis, gan “Re:Baltica” žurnāliste Sanita Jemberga, centra “Marta” vadītāja Iluta Lāce, gan arī klīniskā psiholoģe Kristīne Balode, lai runātu par vardarbību ģimenē. 

Dīdžeji uzklausa arī ziedotāju pieredzes stāstus un atskaņo viņu izvēlētas dziesmas. Notiek arī izsole, kurā tiek izsolīts privāts pludmales volejbola treniņš ar Anastasiju Kravčenoku un Lindu Samsonovu par 130 eiro un Mārtiņa Zvīdriņa grāmata ar autogrāfu par 500 eiro.

Šīs dienas muzikālo žanru klāsts ir plašs – sākot no klasiskās mūzikas, līdz folkmūzikai un repam – studijā viesojas grupa “Citi zēni”, “Ducele”, Elizabete Gaile, reperis Fiņķis un citi.

 

 

Par labdarības maratonu “Dod pieci!”

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiek no 17. līdz 23. decembrim. To rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu lsm.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica, kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš pagājušā gada. 

Projektu atbalsta mājokļu attīstītājs “Bonava”, Luminor banka, „Circle K Latvia” un reklāmas aģentūra “NORD DDB Riga”. Informatīvi atbalsta „TVNET GRUPA”, „Clear Channel”, „Visual Media”. Tāpat “Dod pieci!” organizēšanā atbalstu sniedz vairāki uzņēmumi – New Black, Paulig, Tava skaņa, Kompānija NA, PērkamKopā, ISKU, Alan Deko, Toi-toi, Mārupes logi, Printanova, Mega sargs, Spināts un sviests, Hestia Hotel Group viesnīca „Radi un draugi”, Centrālā laboratorija, Magnum NT, HOSE, Nemoloko, Brinks, Zelt, Snack Tales, Eglupiegade.lv, Pica Lulū, Woolig.

Organizatori uzsver - īpaši rūpīgi tiek ievēroti gan speciāli Slimību un profilakses kontroles centra, gan valstī noteiktie drošības pasākumi - dīdžejus no studijas viesiem atdala stikla siena, viesu skaits ir ierobežots u.c. Iespēju robežās cilvēki aicināti ziedot attālināti.

“Dod pieci!” ir daļa no starptautiska projekta „Serious Request”, kurā dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda. Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ir  jauniešu satura multimediāla platforma, viens no ietekmīgākajiem zīmoliem jauniešu auditorijas vidū.