Pirmo reizi sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” vēsturē stikla studijā tiks ieslēgtas ne vien Latvijas Radio 5 – Pieci.lv DJ - ētera personības Marta Grigale un Linda Samsonova, bet arī viesdīdžejs – ukraiņu mūziķis ar latviešu saknēm Edgars Vilcāns. Viņš, sākoties karam Ukrainā, radis patvērumu Latvijā un atsaucies “Dod pieci!” komandas aicinājumam līdzdarboties šī gada labdarības maratona vadīšanā, lai palīdzētu Ukrainas bēgļu bērniem, kas Krievijas karadarbības dēļ bijuši spiesti doties bēgļu gaitās un nonākuši Latvijā. Savukārt DJ Toms Grēviņš turpinās pērn aizsākto tradīciju, “Dod pieci!” laikā skrienot septiņus 42 km maratonus, piesaistot papildu ziedojumus arī reģionos.

Labdarības maratons “Dod pieci!” notiks no 16. līdz 22. decembrim. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicinās apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Pieci.lv ēterā, lai atbalstītu Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Saziedotie līdzekļi sniegs tiešu palīdzību bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu un datoru iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām.

Stikla studijas dīdžejiem pievienosies Edgars Vilcāns

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personībām Lindai Samsonovai un Martai Grigalei šis būs otrais un trešais maratons “Dod pieci!” stikla studijā. Savukārt jaunpienācēja statusā šogad būs mūziķis Edgars Vilcāns. Viņš kopā ar mammu Lauru Vilcāni, sākoties karam Ukrainā, patvērumu radis tēva dzimtenē Latvijā. Edgars Vilcāns ir mūzikas producents, komponists, aranžētājs un džeza pianists, absolvējis Gliēra Mūzikas akadēmiju Kijivā. Būdams vienas no lielākajām Ukrainas ierakstu studijām “Mozgi” producents Kijivā, Edgars ir strādājis kopā ar daudziem izciliem ukraiņu mūziķiem. Šobrīd viņš strādā Rīgā un turpina darbu ar ukraiņu mūziķiem attālināti. Līdztekus tam viņš sadarbojas ar latviešu mūziķiem – DJ Rudd, Makree, Grētu Grantiņu, Chris Noah, Māru Upmani-Holšteinu, Martu, Elizabeti Gaili, Katrīnu Gupalo un citiem Latvijā iemīļotiem māksliniekiem.

„Edgara pievienošanās “Dod pieci!” komandai šogad ir īpašs ieguvums. Nav šaubu, ka maratona klausītājiem un skatītājiem viņš spēs paskaidrot notikumus Ukrainā daudz labāk par ikvienu žurnālistu un dos jauna cilvēka skatījumu uz notiekošo! Edgars ir arī ļoti talantīgs mūziķis un producents, un pēc šī gada “Dod pieci!” varēsim teikt, ka arī radio dīdžejs!” tā labdarības maratona “Dod pieci!” aizsācējs Latvijā DJ Toms Grēviņš.

Edgars stāsta, ka viņam ir divas dzimtenes – Ukraina un Latvija, un abās valstīs jūtas kā mājās. Jaunais un talantīgais mūziķis atzīst, ka ar pacilātību gaida piedalīšanos šī gada “Dod pieci!” labdarības maratonā. Tā kā šī gada tēma viņu tiešā mērā ir skārusi personīgi, viņš norāda, ka ir vērtīgi ne tikai par to runāt, bet arī palīdzēt ukraiņu bēgļiem. „Latvija man tik īsā laikā ir devusi ļoti daudz – draugus, projektus, darbu un tagad vēl iespēju piedalīties “Dod pieci!”. Šis projekts padara dzīvi daudz labāku, tādēļ esmu priecīgs būt daļa no tā. Pēc pārdzīvotā Ukrainā un raķetēm, kas sprāgušas virs manas galvas, esmu drošs, ka varu izturēt visu. Kā teica kāds mans draugs – šajā pasaulē ir daļa no paradīzes un daļa no elles, un mums jānomet rozā brilles un jāierauga realitāte tāda, kāda tā ir. Manuprāt, ieraugot realitāti, mēs varam apkārtējiem palīdzēt to padarīt labāku,” pārliecināts Edgars.

Grēviņš arī šogad būs skrienošais DJ

Toms Grēviņš turpinās pērn aizsākto tradīciju, un arī šogad atradīsies ārpus stikla studijas, lai iegūtu papildu ziedojumus maratona mērķim, skrienot septiņus maratonus septiņu dienu laikā. Viņš nesīs “Dod pieci!” vēsti arī Latvijas reģionos, katru dienu noskrienot pilnu maratona distanci (42 km).

Katram maratonam, gluži tāpat kā pērn, būs savs atbalstītājs, kas par tādu kļūs apmaiņā pret 10 tūkstošu lielu ziedojumu labdarības mērķim. „Man ir patiess prieks, ka Latvijā ir uzņēmumi un organizācijas, kuru sociālās atbildības politika ir iekļaujoša un vēlme palīdzēt ukraiņu bēgļu bērniem var konvertēties šādā ziedojumā,” norāda Toms Grēviņš.