Turpinās sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” otrā diennakts, un zināms, ka līdz 17. decembra vakara plkst. 18.00 jau saziedoti 126 501 eiro. Līdz šim brīdim “Dod pieci!” partneris maratona norisē Ziedot.lv saņēmis jau 146 palīdzības pieteikumus. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti ukraiņu bēgļu bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai Latvijā.

 

Katru dienu stikla studiju apmeklē dažādi viesi, tai skaitā ukraiņu ģimenes, kas dalās savā pieredzē, kā ir bēgt no kara, doties bēgļu gaitās un uzsākt dzīvi citā valstī.

Viena no šādiem cilvēkiem ir Jevgeņija Jefremova, kas kopā ar dēlu Latvijā no Ukrainas ieradās marta vidū. Lai varētu iztikt, šobrīd viņa strādā divos darbos. Jevgeņija dzīvo divatā ar savu 12 gadus veco dēlu, kuram ir smaga invaliditāte.

“Latvijā mums bija paziņas, pie viņiem arī atbraucām un kādu laiku uzturējāmies, par ko paldies viņiem. Šobrīd jau mēnesi paši īrējam dzīvokli, un es strādāju divos darbos. Taču to visu var izturēt, tiekam galā. Es gribu teikt lielu paldies Latvijas iedzīvotājiem, kuri sirsnīgi nepārtraukti palīdz un atbalsta. Īpaši gribu pateikties Ziedot.lv komandai par viņu sniegto atbalstu,” stāsta Jevgeņija.

 

Šodien “Dod pieci!” uzstājušies daudzi sabiedrībā iemīļoti mūziķi – Lauris Reiniks un Ričijs Rū, Zeļģis, Knīpas un Knauķi, Samanta Tīna, Elizabete Gaile, Ozols, Patrisha un citi.

Dziedātāja Samanta Tīna atgādina, ka tieši bērni ir mūsu nākotne.

“Es esmu par to, ka unikālākais ir pats vienkāršākais. Tās ir tās mazās lietas, ko ikdienas steigā nepamanām, kad meklējam ko lielāku, spožāku un skaistāku – lieku reizi iedot buču, piezvanīt mammai, māsai, novērtēt to, ka ir iespēja piezvanīt. Bērni – tā ir mūsu nākotne, neskatoties, kur mēs esam. Visas pasaules nākotne.”

 

Skrienošais DJ Grēviņš noskrien jau otro 42 km maratonu

Stikla studijas dīdžeji regulāri sazinās arī ar skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu, kurš labdarības maratona “Dod pieci!” otrajā dienā noskrējis savu otro maratonu. Šodien viņš savu 42 km distanci veica Rēzeknē, pateicoties uzņēmuma „Latvijas Finieris” 10 000 eiro ziedojumam.

“Ukrainas stāsts, karš Ukrainā uzrunā pats par sevi kā cīņa starp ļauno un labo. To grūtāko un smagāko ierakumos izcīna Ukraina, bet tas nenozīmē, ka mums nav kaut kas jādara. Mums ir pienākums palīdzēt,” tā “Latvijas Finiera” priekšsēdētājs Uldis Biķis.

Tomam vēl priekšā pieci skrējieni – divi no tiem Rīgā, pa vienam Daugavpilī, Talsos un Jelgavā.

Arī ultra riteņbraucējs Arvis Sprude turpina uzstādīt pasaules rekordu par garāko nobraukto distanci uz velo trenažiera. Labdarības maratona laikā viņa mērķis ir nobraukt vismaz 3200 km. Līdz šīs dienas plkst. 17.00 Arvis jau pieveicis 760 km. Arvja centienus pārspēt pasaules rekordu atbalsta apdrošināšanas uzņēmums If Apdrošināšana, kas par katriem Arvja nobrauktiem 100 kilometriem ziedos 500 eiro labdarības maratona “Dod pieci!” šī gada mērķim – ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam.

 

Jau šovakar – “Dod pieci!” labdarības koncerts Rēzeknē

Šovakar Latgales vēstniecībā GORS, pirmo reizi “Dod pieci!” vēsturē notiks arī īpašs labdarības koncerts, kurā piedalīsies grupa “Carnival Youth”, reperis ansis, “Tautumeitas”, apvienība “Latgalīšu reps”, grupa “Citi Zēni”, ukraiņu mūziķe Darja Leleko, kā arī “Shakima Trio” – ukraiņu mūziķe Shakima Garunts, Jānis Ruņģis un Ainārs Majors. Koncertu vadīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera personība Magnuss Eriņš, kā arī šī gada labdarības maratona “Dod pieci!” skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš.

“Dod pieci!” labdarības koncertu plkst. 21.10 būs iespējams vērot LTV1 tiešraidē, kā arī klausīties Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un Latvijas Radio 1 ēterā, skatīties sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Pieci.lv Facebook un Youtube kanālu tiešraidēs.

 

Kā ziedot “Dod pieci!”:

  • Ziedojumus, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret savu mīļāko dziesmu var veikt mājaslapā www.dodpieci.lv
  • No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.
  • Ziedojumi tiek pieņemti arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šogad „Circle K” apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās. Tāpat no 16. līdz 21. decembrim “Circle K” ziedos vienu centu no katra privātpersonām pārdotā degvielas litra.
  • “Dod pieci!” ietvaros notiek labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi, ko nekur citur nevar iegādāties. Vairāk par izsolēm šeit: https://izsole.dodpieci.lv/