Rit sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” sestā diennakts, un līdz 21. decembra vakara plkst. 18.00 jau saziedoti 401 470 eiro Ukrainas bēgļu ģimeņu bērnu atbalstam. Līdz šim brīdim “Dod pieci!” partneris maratona norisē Ziedot.lv saņēmis 340 palīdzības pieteikumus vairāk nekā 500 ukraiņu bērnu, pusaudžu un jauniešu pamatvajadzību nodrošināšanai. Ziedot.lv norāda, ka šobrīd aktualizējas arī dažādas medicīniskas vajadzības.

 

“No Ukrainas atbraukuši cilvēki ar ļoti smagām slimībām. Viņi sākuši ārstēties Ukrainā, bet kara dēļ nonākuši Latvijā. Saņemam iesniegumus par audzējiem, palīdzības nepieciešamību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kāda ģimene lūdza ratiņkrēslu savam bērnam. Tāpat arī saņemam vajadzības saistībā ar garīgo veselību. Pagājuši desmit mēneši kopš kara sākuma, un pārdzīvojumu sekas daudziem sāk traucēt dzīvot. Kāda mamma, kura uz Latviju atbraukusi ar dēliem, stāstīja, ka viņiem bija jābrauc caur Krieviju un 15 kontrolpunktos viņiem lika pilnībā izģērbties. Lai gan mēģina to neizrādīt, viņai šobrīd sākusies depresija,” par ukraiņu bēgļu vajadzībām pastāstīja Ziedot.lv sociālās palīdzības programmas vadītāja Baiba Drone.

 

Katru dienu “Dod pieci!” stikla studiju Vecrīgā apmeklē dažādi viesi, tai skaitā ukraiņu ģimenes, kas dalās savā pieredzē: kā ir bēgt no kara, doties bēgļu gaitās un uzsākt dzīvi citā valstī.

Šodien stikla studijā kopā ar aktrisi Zani Daudziņu viesojās vairākas ukraiņu bēgļu meitenes, kuras kopš šī gada maija mācās Latvijas Kultūras akadēmijā. Viņas apgūst aktiermeistarību, kustību un runas mākslu. Nastja atzina, ka viņai “visvairāk gribētos būt mājās. Pirmo reizi dzīvē nepalīdzu vecākiem rotāt svētku eglīti”.

 

Tāpat ik dienu tiek uzklausīti arī paši ziedotāji un tie, kas jau līdz šim snieguši palīdzīgu roku ukraiņiem. “Dod pieci!” stikla studijā katru dienu viesojas arī eksperti un atbalsta sniedzēji, daloties pieredzē par Ukrainas bēgļu vajadzībām un nepieciešamo palīdzību. Ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem “Dod pieci!” stikla studijā uzstājas arī iemīļoti mūziķi.

 

“Mums ir labi draugi Ukrainā. Reizi nedēļā sazināmies. Reiz viņš zvanīja, un pēkšņi pazuda signāls. Prasīju, kas noticis. Viņš atbildēja, ka nekas īpašs – „esmu bumbu patvertnē”. Tā it kā tas būtu tik pašsaprotami,” sarunā ar stikla studijas dīdžejiem pastāstīja grupas „DaGamba” mūziķis Valters Pūce.

 

Skrienošais DJ Grēviņš pievar jau savu sesto 42 km maratonu

 

Stikla studijas dīdžeji regulāri sazinās arī ar skrienošo dīdžeju Tomu Grēviņu, kurš labdarības maratona “Dod pieci!” sestajā dienā noskrējis jau savu sesto no septiņiem maratoniem. Šodien viņš savu 42 km distanci veica Jelgavā, pateicoties internetveikala M79.lv ziedojumam. Grēviņu uz startu Jelgavā bija ieradies uzmundrināt arī uzņēmuma M79 vadītājs un īpašnieks Andris Volkops. Viņš pastāstīja, ka M79.lv ir 100% Latvijas uzņēmums, kas pēdējo gadu laikā izaudzis par vienu no lielākajiem internetveikaliem Latvijā. Šī izaugsme arī mudinājusi iesaistīties labdarības projektos. M79.lv vienojies arī ar vairākiem veikalā pārstāvēto preču ražotājiem par papildu ziedojumu 5% apmērā no konkrētu preču pārdošanas ieņēmumiem.

Tomam Grēviņam priekšā vēl pēdējais 42 kilometru maratons šī gada “Dod pieci!” ietvaros Rīgā. Maratona starts gaidāms rīt, maratona noslēguma dienā, plkst. 15.15 Doma laukumā. Pēc tā pieveikšanas Toms kopā 7 dienu laikā būs noskrējis 294 km.

Ultra riteņbraucējs Arvis Sprude ir ceļā uz pasaules rekordu par garāko nobraukto distanci uz velo trenažiera. Labdarības maratona laikā viņa mērķis ir nobraukt vismaz 3200 km. Līdz šīs dienas plkst. 18.00 Arvis jau pieveicis 2700 km. Arvja centienus pārspēt pasaules rekordu atbalsta apdrošināšanas uzņēmums If Apdrošināšana, kas par katriem Arvja nobrauktiem 100 kilometriem ziedos 500 eiro labdarības maratona “Dod pieci!” šī gada mērķim – ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam.

 

Kā ziedot “Dod pieci!”:

 

  • Ziedojumus, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret savu mīļāko dziesmu var veikt mājaslapā dodpieci.lv.
  • No 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus iespējams veikt arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.
  • Ziedojumi tiek pieņemti arī „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā. Šogad „Circle K” apsolījis dubultot tos ziedojumus, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās. Tāpat no 16. līdz 21. decembrim “Circle K” ziedos vienu centu no katra privātpersonām pārdotā degvielas litra.
  • “Dod pieci!” ietvaros notiek labdarības izsoles, kurās tiek piedāvātas unikālas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī dažādi piedzīvojumi un notikumi, ko nekur citur nevar iegādāties. Vairāk par izsolēm šeit: https://izsole.dodpieci.lv/.