Mobilais telefons ir svarīgs instruments ikdienas aktivitātēs un tā nozīme katru gadu palielinās.

Pagājušā gadsimtā mobilais telefons pamatā pildīja zvanīšanās funkciju, bet šobrīd mobilie telefoni ir transformējušies uz viedajiem telefoniem un integrē sevī ar vien vairāk citu tehnoloģisko risinājumu.

Jau tagad viedais telefons pilnībā aizstāj fotokameru, mūzikas atskaņotāju, GPS ierīci un spēj aizvietot arī elektroniskās maksājuma sistēmas, spēļu konsoles un pat projektoru ar video projicēšanu. 

Ir izstrādāti sensori, kurus integrējot telefonā, var analizēt pārtikas produktu kvalitāti, kalorijas, sastāvu un pat garšu. Viedie telefoni tiek integrēti medicīnā un daļu medicīnisko analīžu jau tagad varam veikt mājas apstākļos, izmantojot viedos tālruņus ar tiem pievienotajiem sensoriem. 

Mobilais tālrunis drīzāk ir mini mobilais dators ar ekrānu, jo spēj pilnībā aizvietot datoru un tehniski nodrošināt visu nepieciešamo ikdienas aktivitātēs.

Ar 5G ieviešanu mobilie telefoni spēs daudz operatīvāk sazināties ar ikdienas sensoriem un nosūtīt datus, tas kļūs par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu viedajā pilsētvidē.