Nav jābūt geimerim, lai atpazītu Yekindar vārdu. Viņš ir viens no pirmajiem, kurš atzīmēja Latviju pasaules e-sporta ringā. Un pie tam - viņu var šad tad pat satikt Rīgas ielās. Tā arī bija šoreiz, kad noķēru viņu uz īpašu sarunu par viņa panākumiem - par to jaunākajā “5 zem 25” epizodē! 

Brīdī, kad tiekamies, Yekindar jeb Mareks Gaļinskis, ir tik tikko paziņojis, ka pārtrauc darbu ar iepriekšējo profesionālo komandu “Virtus.pro”, atstājot visu e-sporta pasauli intrigā. Bet aizkadrā viņš atklāja - un tagad tas jau ir visiem zināms - ka ir noslēdzis jaunu līgumu ar pasaulslaveno “Team Liquid”. Interesanti - diez par kādu summu? To viņš neatklāj, bet meklēšanas rīks Google nemelo, ka “Yekindar net worth” ir viens no meklētākajiem ar viņa vārdu saistītajiem ierakstiem.

Pirms savas spožās Counter-Strike karjeras aizsākumiem 2017. gadā ar komandu “Elements Pro Gaming”, Mareks paspēja vēl iegūt melno jostu taekvondo un satikt nozīmīgus cilvēkus, kuri palīdzēja viņam atrast ceļu līdz pasaules mēroga atpazīstamībai un iekļūšanu "Pro100". 

“Viņam bija tās prasmes un zināšanas par to, kā tikt līdz augstākajam līmenim un kā tas ir būt augstākajā līmenī. Kad tev ir cilvēks ar tādām zināšanām, tu kā sūknis visu paņem sev. Un tā man arī sanāca. Es vienmēr visas zināšanas izspiežu ārā, un tad es eju prom,” Mareks stāsta par vienu no saviem elkiem, kurš bija arī viņa “skolotājs”. 

Šajā “5 zem 25” epizodē varēsiet uzzināt, kāda izskatās profesionāla e-sportista ikdiena, kur bez datora, izrādās, ietilpst arī dietologi, psihologi un dažādi treneri. Noskaidroju arī, ko Mareks dara savā brīvajā laikā un ko nozīmē pārstāvēt Latvijā vēl tik maz atpazītu, bet ļoti labi apmaksātu industriju.