Latvijas Radio 5 – Pieci.lv jaunākais orģinālsatura podkāsts "5 zem 25" stāsta par pieciem ietekmīgiem Latvijas jauniešiem, kuri līdz 25 gadu vecumam sevi jau ir pierādījuši starptautiskā mērogā.

Šodien Lota tiekās ar Tīnu Graudiņu. Viņa dzīvo katra jaunieša sapni: par brīvu studē vienā no krutākajām Amerikas universitātēm, piedalījās Tokijas olimpiskajās spēlēs, nesen kļuva par divkārtēju Eiropas čempioni pludmales volejbolā un sacensībās apceļo visu pasauli. Bet tas nebija tik viegli kā piecelties no gultas. 

Sarunā par savu dzīvi Amerikā Tīna atklāja: “Tas “american dream”, tā ideja, ka tu pats sevi vari uzvilkt augšā, proti, ja vien tu daudz strādāsi, tad beigās tu tiksi atalgots par to, ka tu daudz strādāsi. Tas sapnis ir pilnīgi salauzts.” Viņa uzskata, ka pie mums, Latvijā, vide ir daudz sakārtotāka, un cilvēkiem tas būtu vairāk jānovērtē. Lai gan man likās, ka apvienot profesionālo karjeru ar privāto dzīvi Tīnai izdodas ļoti viegli, viņa jūtas tā, ka “esmu Latvijā, bet man ir tik daudz jāceļo, ka es praktiski visu laiku no kofera dzīvoju. Es vēlētos, kaut varētu dzīvē tieši šobrīd nedaudz “nobāzēties” un vairāk būtu vienā vietā.”

Raidieraksts „5 zem 25” veidots Latvijas Radio 5 – Pieci.lv podkāstu fabrikas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Podkāsts ir pieejams populārākajās podkāstu straumēšanas vietnēs, Pieci.lv mājaslapā un Latvijas Radio mobilajā lietotnē. Raidieraksta balss un vadītāja ir Pieci.lv “Rīta radio” vadītāja un digitālā satura veidotāja Lota Ulmane. Piecās sarunās viņa uzzina, kāds bija piecu neticami mērķtiecīgu un veiksmīgu jauniešu ceļš līdz panākumiem Latvijā un pasaulē un kādi būs viņu nākamie soļi un plāni. 

Raksti, kā tev patika šī saruna un uzspied podkāstam "sekot" jeb “follow”! Jauna epizode iznāk katru ceturtdienu 5 nedēļu garumā.