Uzņemties pilnu atbildību, saņemot par to pilna mēra sodu, vai nodot policijai kādu citu iesaistīto, izglābjot sevi? Ar šādu izvēli saskārās jaunais Klāvs Kristaps Košins. Izklausās pazīstami? Tas tāpēc, ka par marihuānas tirgošanas stāstu Klāvs pēcāk izveidoja izrādi “Konklāvs”, par kuru saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu. Kultūras pazinējiem ir skaidrs, ka šis “Dailes teātra” aktieris ir viens no spēcīgākajiem jaunajiem spēlētājiem dramaturģijas nozarē. Interesanti, ko mūsu “zāles dramaturgs” darīs tālāk?

Saskarties ar narkotiskajām vielām paspēj gandrīz ikkatrs jaunietis, taču svarīgi ir apzināties vielu sekas un gala rezultātā tikt no tām prom, iegūstot atziņas par notikušo un atrodot atkal sevi. Bet tas ceļš nav viegls. Klāvs Kristaps Košins par notikušo stāsta: ”Man arī sanāca nodot to cilvēku, kurš man piegādāja “zāli”. Un tas bija traki. Es biju pelnījis to, ka es nonāku situācijā, kur es vienkārši nododu citu cilvēku aiz gļēvulības, aiz bailēm. Lai apzinātos to, ka es neesmu pārcilvēks.” Pārdzīvojums bija tik liels, ka no tā tapa izrāde, kas iznesa viņa stāstu pasaulē.

Jaunais aktieris un režisors ir arī studējis Krievijā. Lai tiktu universitātē, bija jāiztur konkurss, kurā par vienu vietu cīnījās 150 cilvēki. Viņš bija viens no tiem, kurš tika. “ Tu esi paņemts, tev liekas, ka viss. Tu visu esi izdarījis savā dzīvē. Tu esi nokārtojis eksāmenu, tagad vari atslābt un izbaudīt, bet tā nav. Tā ir tikai tāda uzvara. Bet mums ir jāturpina spēlēt.” 

Šajā “5 zem 25” epizodē varēsiet uzzināt, kā no pārdzīvojumiem var nokļūt pie balvas un cik svarīgi ir atminēties un novērtēt to, kā ir tagad un kā bija agrāk.