Svaigākajā "Piecu latviešu" raidījumā gan jauna tautasdziesmas versija, gan mūzika, kurā žanru robežas novilkt nav iespējams. Raidījums "Pieci latvieši" trešdienās 19:45 iepazīstina ar jaunāko mums atsūtīto latviešu mūziku, viedokļus par dziesmām tiešajā ēterā iesūta klausītāji. Ja muzicē, savas dziesmas sūti uz latviesi@pieci.lv!

 

Raidījumā atskaņotās dziesmas:

 

1. Laura Raila & Normunds Rutulis - Laiku nevar pazaudēt

Latvijas mūzikā jauns duets - Normunds Rutulis un Laura Raila. Mākslinieku kopdarba pirmsākumi meklējami pirms aptuveni diviem gadiem, kad sākās dziesmas ieraksts studijā. Lauras un Normunda vokāli ierakstīti pagājušā gada pavasarī pie dziesmas producenta Reiņa Briģa.

“Mūsdienu lielajā steigā un intensīvajā dzīves ritmā cilvēki bieži vien aizmirst, ka laiks iet uz priekšu ļoti ātri, kā dziesmā “Laiku nevar pazaudēt”. Jāizbauda katrs mirklis, jāvelta saviem tuvajiem pēc iespējas vairāk laika,” stāsta mūziķi.

 

 

2. Ēriks Zeps, Jānis Aišpurs & Arnis Slobožaņins - Leiču, leiču

Dziesmā “Leiču, leiču” dzirdamas postfolkloras grupas “Rikši” dalībnieka Ērika Zepa, “The Sound Poets” solista Jāņa Aišpura un “Dabasu Durovys” dalībnieka Arņa Slobožaņina balsis. Dziesmas pamatā izmantots latgaliešu rakstniecības patriarha Andryva Jūrdža dzejolis, tā atzīmējot viņa 175. jubileju. “Leiču, leiču” ierakstā piedalījušies arī Valdis Rundzāns, Aija Izāka, Pīters Ragaušs un Deniss Smirnovs.

 

 

3. K. B. Meier - Brave

Savu jaunāko dziesmu uz latviesi@pieci.lv ir atsūtījis Kārlis Meiers, jeb K. B. Meier. Kārlis ir solomākslinieks no Rīgas, kas spēlē indie-folk stila mūziku, ko pats dēvē par minimalistic acoustic angst. K. G. Meier šobrīd top studijas albums, dziesma “Brave” ir jaunākais singls no tā.

 

 

4. Miks Dukurs - Tumša nakte, zaļa zāle

Savu versiju mums visiem zināmajai kompozīcijai “Tumša nakte, zaļa zāle” ieskaņojis dziedātājs Miks Dukurs. Kā saka Miks, “šis ir latvisks un, manuprāt, šim laikam piestāvošs skaņdarbs. Turamies!”

 

 

5. Marstra1337 - Bez idejām

Šķiet, ka pats mākslinieks savu daiļradi aprakstījis diezgan precīzi. “Marstra1337 ir eksperimentālais guļamistabas izvelkamā dīvāna solo projekts. Mūzikā saklausāms pulsējošs un depresīvs minimālisms, kuram žanriskā robeža līdz galam nav novelkama.”

 

 

6. SKVR - Just A Feeling

Ventspilnieks SKVR jeb īstajā vārdā Oskars Uhaņs ir elektroniskās mūzikas producents, kurš 2017. gadā kopā ar dziedātāju Denisu Dārznieci skanēja mūsu rubrikā “Tramplīns”. 28. februāri SKVR izdevis savu jaunāko singlu “Just A Feeling”.

 

 

7. Diāna Černe - Saulē un lietū

Dziesmu autore un mūziķe Diāna Černe (Diāna Moon) laidusi klajā savu jaunāko dziesmu “Saulē un lietū”. “Siltums, kuru šī dziesma izstaro, spēj sasildīt sirdis, pat ja deguni pie jūras kļūst auksti,” par skaņdarbu stāsta māksliniece.