"Piecos latviešos" šonedēļ - latgaliešu reps, dziesma par laika ziņām un pēcpušu apdziedāšana. Raidījums "Pieci latvieši" trešdienās 19:45 iepazīstina ar jaunāko mums atsūtīto latviešu mūziku, viedokļus par dziesmām tiešajā ēterā iesūta klausītāji. Ja muzicē, savas dziesmas sūti uz latviesi@pieci.lv!

 

Raidījumā atskaņotās dziesmas:

 

1. Būrs - Pamati

“Piecus latviešus” šajā trešdienā sākam ar repu no Latgales! Klausīsimies repera Būra dziesmu “Pamati”, ar kuru klausītājus viņš pirmo reizi iepazīstināja latgaliešu kultūras gada balvā “Boņuks”. Kā saka Būrs, rakstot dziesmu viņš nemaz nedomāja, ka tik ļoti sasauksies ar pašreizējo situāciju, kad daudzās lietās mums ir jāatgriežas pie pamatiem, jāmainās un jāpielāgojas.

 

 

2. Guntars Glazunovs & grupa CODEX - Burtnieku zandarts

Savu jaunāko dziesmu “Burtnieku zandarts” uz e-pastu latviesi@pieci.lv mums atsūtījis Guntars Glazunovs. Kā raksta Guntars, dziesma ir veltīta visiem makšķerniekiem un aktīvās atpūtas cienītājiem.

 

 

3. EVITA - Es būvēšu mūrus

Turpinām ar mūziķes Evitas Brokas dziesmu “Es būvēšu mūrus”. Evita spēlē ģitāru, raksta dziesmu tekstus un uzskata, ka viss skaistais slēpjas vienkāršībā. Dziesma “Es būvēšu mūrus” vēsta par to, kā reizēm mums sanāk būt pieklājīgiem un jaukiem tikai tāpēc, ka vajag, nevis paši tā vēlamies.

 

 

4. Māris Grigalis - Laika ziņas

Laika ziņu vīrs Māris Grigalis ir radījis jaunu dziesmu “Laika ziņas”. Kā atzīst Māris, populārākais jautājums, ko viņam uzdod ikdienā ir par to, kāds būs laiks. Atbilde ir atspoguļota viņa jaunajā dziesmā, kuras vārdu autors ir Guntars Račs.

Iespējams, daudzi nezina, ka Māris Grigalis nav TV cilvēks, kas pēkšņi sācis uzdziedāt - vēl pirms savas karjeras televīzijā, deviņdesmitajos gados viņš muzicēja grupā “Decembris”, kur spēlēja tolaik aktuālajā synthpopa manierē.

 

 

5. Mazirbe feat. Ivars Gāters - Dupši

Turpinājumā - dziesma par dupšiem. Kā mākslinieks Mazirbe raksta savā e-pastā, dziesmas teksts radās pavisam vienkārši, staigājot pa Mazirbi saulainā, pavasarīgā dienā. Dziesma ir pozitīva, jautra un pavasarīga, tās mērķis ir likt cilvēkiem pasmaidīt, padejot un pakustēties.

Dziesma ierakstīta Dirty Deal Audio studijā Rīgā un ir pirmais Mazirbes un Ivara Gātera kopdarbs.

 

 

6. Half of the Midnight - Elektrizējies gaiss

Savu debijas singlu mums atsūtījusi grupa “Half of the Midnight”. Dziesmas “Elektrizējies gaiss” teksta un mūzikas autore ir grupas dalībniece Kristiāna Bumbiere, kuru redzējām arī 2019. gada Supernovas dziesmu konkursā. 

“Elektrizējies gaiss” vēsta par pavasarīgu iemīlēšanos, kas iesākas ar vienu acu skatu un turpinās ar taureņu pilnām saujām.