Svaigākais "Piecu latviešu" piedāvājums - pašmāju rokmūzika, elektronika, arī jauna versija kādai sen zināmai Ilmāra Dzeņa dziesmai. Raidījums "Pieci latvieši" trešdienās 19:45 iepazīstina ar jaunāko mums atsūtīto latviešu mūziku, viedokļus par dziesmām tiešajā ēterā iesūta klausītāji. Ja muzicē, savas dziesmas sūti uz latviesi@pieci.lv!

 

Raidījumā atskaņotās dziesmas:

 

1. Still - Sarkanā rāmī

Grupa Still dibināta 2018. gadā un tās sastāvā darbojas Alvis Ārgalis (ģitāra, vokāls), Kaspars Tihonovs (taustiņi, vokāls), Dairis Jevstigņejevs (bungas), Didzis Dzenis (bass) un Sandra Peļnika (vokāls). 

"Mūzika un dziesmu komponēšana ir svarīga dzīves daļa katram no mums, tas ir process, kurā ir iespēja "izlekt" no ikdienas ritma un savas sajūtas atspoguļot skaņā! Pavadītais laiks, kopīgi muzicējot, kļuva vēl aizraujošāks un radošāks. Sapratām, ka pirmie soļi mūzikā ir sperti jau kā jaunai alternatīvai rokgrupai - dibinājām STILL!" tā par grupas rašanos stāsta dalībnieki. "Piecos latviešos" klausāmies Still jaunāko dziesmu - Sarkanā rāmī.

 

 

2. Audiokvartāls - Nepatiesi, patiesi

Aprīļa sākumā savu debijas albumu izdeva apvienība Audiokvartāls, kas dibināta pirms pirms pieciem gadiem. Kā stāsta grupas solists Ivars Ozoliņš, debijas albumā iekļautās dziesmas ir par cilvēku savstarpējām attiecībām, un, tā kā vienas dziesmas tekstā bieži tiek atkārtoti vārdi “runa nav par naudu”, tā nolemts saukt arī pašu albumu. 

Albuma aktuālais singls ir dziesma “Nepatiesi, patiesi”, tai tapis arī videoklips.

 

 

3. Pikkol & Nadi Lee - Taking Over

Savu jaunāko kompozīciju uz latviesi@pieci.lv atsūtījis pašmāju producents Pekkol. Kā viņš raksta, dziesma “Taking Over” tapusi sadarbībā ar Nadi Lee - dziedātāju no Losandželosas, ar kuru Pekkol iepazinies vietnē Soundcloud. Nadi Lee sarakstījusi arī dziesmas tekstu.

 

 

4. Oskars Deigelis - Visas skaistās lietas

Dziedātājs Oskars Deigelis izdevis jaunu dziesmu “Visas skaistās lietas”. Kā raksta pats Oskars, šajā saspringtajā laikā viņš visiem vēl stipru veselību un izturību.

 

 

5. z0mBy feat. Gu-Man - Kā pa miglu

Piecu latviešu turpinājumā - pavisam interesants skaņdarbs. To mums atsūtījis z0mBy jeb īstajā vārdā Uldis. Uldis ar mūzikas radīšanu nodarbojas jau vairākus gadus, sācis ar hiphopu, bet ar laiku sācis eksperimentēt ar dažādiem žanriem, līdz šim gan tikai mājas apstākļos. 

Kopā ar Gu-Man no Vecpiebalgas novada, mākslinieks z0mBy radījis kaverversiju populārajai Ilmāra Dzeņa dziesmai “Kā pa miglu”.

 

 

6. Bekars - Labam būt

3. aprīlī jauniešu poproka grupa Bekars laida klajā savu jaunāko albumu “Sākums”, kā iznākšanu nosvinēja ar prezentācijas tiešraidi vietnē Facebook. Grupu veido četri puiši no Bauskas - Armands, Varis, Jānis un Matīss. Līdz šim viņi paspējuši uzstāties tādaos festivālos kā Country Bauska un Bauska TASTE, vairākus gadus koncertējuši arī festivālā “BILDES”. 

Šīs nedēļas "Piecos latviešos" klausāmies vienu no albuma dziesmām - “Labam būt”.

 

 

7. KEIO - Bootleg Love Song

Debija “Piecos latviešos”! Savu pirmo dziesmu izdevis jaunais mākslinieks KEIO jeb īstajā vārdā - Kristers. Kā raksta mākslinieks, dziesma ir par cilvēku attiecībām un to, kā kāds tiek turēts sev klāt tikai statusa vai mirkļa sajūtas dēļ.