"Piecos latviešos" šonedēļ - dziedātājas ANNEMARIA debijas singls, jauna dziesma no Čipša un Dullā, vasaras mūzika no DJ Plastic un citi svaigi pašmāju skaņdarbi. Raidījums "Pieci latvieši" trešdienās 19:45 iepazīstina ar jaunāko mums atsūtīto latviešu mūziku, viedokļus par dziesmām tiešajā ēterā iesūta klausītāji. Ja muzicē, savas dziesmas sūti uz latviesi@pieci.lv!

 

Raidījumā atskaņotās dziesmas: 

 

1. Čipsis un Dullais - Pašbūšana (Vēstules II)

Dziesma “Pašbūšana (Vēstules II)" ir pirmais vēstnesis no drīzumā gaidāmā jaunā albuma - tajā būs 10 kompozīcijas, gan tādas, kas jau dzirdētas koncertos, gan pavisam jaunas. 

Kā stāsta grupas pārstāvji, šoreiz viņi izkāpuši no savas komforta zonas un dziesmas panta tekstu daļēji vai pilnībā aizguvuši no interneta dzīlēm. “Čipsis un Dullais dzied par dzīvi - tik smieklīgu un skumīgu, kāda tā ir”.

 

 

2. Kristaps Fišers & Evita Birkše-Kloka - Lietū asaras neredz

Citēsim no Kristapa un Evitas saņemto ziņu. “Šī ir mūsu pirmā dziesma, kuru izlaidām pirms pāris mēnešiem. Muzicēt, tā nopietnāk, sāku pavisam nesen. Gan instrumentālo pavadījumu, gan vārdus un ierakstu taisu es pats. Vēl esmu tikai iesācējs, bet ar ambīcijām. Līdzdalībniece dziesmā ir manas ģimenes un mans draugs, kuru jau sen pazīstu. Viņa mani arī pavilka tajā visā. Plānots ir radīt vēl skaņdarbus, gan kopīgus, gan solo. Jau šis tas arī ir gandrīz pabeigts.”

 

 

3. Pieci-O - Viss man ir atļauts

Savu jaunāko dziesmu uz latviesi@pieci.lv mums atsūtījis mūziķis Pieci-O. Laiks hiphopam!

 

 

 

4. DJ Plastic & Diona Liepiņa - Roku dod

Dziesma “Roku dod” ir dziedātājas Dionas Liepiņas un DJ Plastic pirmais kopējais projekts. Vārdi un balss melodijas ir Dionas radītas, bet ritms, mūzika un aranžējums ir Andra (Dj Plastic) veidoti.

Pēc abu mūziķu teiktā, šī dziesma būs iedvesmojoša kompānija tavai vasarai un ne tikai! Gadalaikam nav nozīmes, svarīgi, lai mūzika un vārdi silda.

 

 

5. Ainars Pūpols & The Cucumbers - Nakts viesnīcā (Zinu, kas tev tīk)

Savu dziesmu uz latviesi@pieci.lv mums atsūtījis Ainars Pūpols ar savu grupu “The Cucumbers”. Dziesmu radījis pats Ainars kopā ar Egilu Mežu.

 

 

6. ANNEMARIA - Mirklī būt

Ar dziesmu “Mirklī būt” pašmāju popmūzikā sevi piesaka dziedātāja Annemarija Moiseja ar jaunu skatuves vārdu ANNEMARIA. Dziesmas mūzikas un vārdu autore ir pati dziedātāja, to producējis Juris Ludženieks.

“Dziesma ir maiga, vienkārša un, manuprāt, silta tās izvēlētās tēmas dēļ. Būtībā stāsts ir par to, ka nevajag baidīties būt vienam ar sevi, ka jāspēj no ikdienas rutīnas uz brīdi atrauties un atslābināties, nenodarbinot sevi ar neko” - tā par dziesmu stāsta ANNEMARIA.

 

 

7. Ar basām kājām - Kā būs

Apvienība “Ar basām kājām” ir 2004. gadā Jumpravas pagastā nodibināta domubiedru grupa, kuru laika, attiecību, distances un visādi citādi zobi ir diezgan pamatīgi deformējuši. 

Par spīti visam, ir tapusi jauna dziesma “Kā būs” - tā vēsta par to, vai spēsim sevi atrast, vai esam jau atraduši. Arī par to, kas notiks, ja turpmāk vairs nespēsim sajust laimi. Grupai dziesmu uzbūvēt un aranžēt palīdzējis mūziķis Atis Ieviņš.

Interneta vidē diemžēl dziesmu neatradām.