Svaigākajos "Piecos latviešos" gan debitantu, gan mums visiem jau zināmu mākslinieku dziesmas. Raidījums "Pieci latvieši" trešdienās 19:45 iepazīstina ar jaunāko mums atsūtīto latviešu mūziku, viedokļus par dziesmām tiešajā ēterā iesūta klausītāji. Ja muzicē, savas dziesmas sūti uz latviesi@pieci!

 

Raidījumā atskaņotās dziesmas:

 

1. Sam Galifanac - Aria

“Piecu latviešu” sākumā - Sam Galifanac jeb Gata Sviķa daiļrade. Šis jaunietis dzīvo Dobelē un ar mūzikas producēšanu nodarbojas jau vairākus gadus, visu apguvis pašmācības ceļā. Gatis mums atsūtījis savu jaunāko skaņdarbu, kurā, kā pats mākslinieks raksta, labi sajūtams vasaras vaibs.

 

 

2. Stiga - Pēcgarša

Jaunu skaņdarbs no projekta Stiga. Tas, kā norāda apvienība, ir ierakstīts Bauskā un Kuldīgā, piedaloties vokālistei un dziesmu autorei Rūtai Ķergalvei.

 

 

3. Rock'n'Berries & Katrīne Lukins - Laiks

Grupas Rock’n’Berries solists Oskars Millers un dziedātāja Katrine Lukins, kuri jau drīzumā kļūs par vecākiem pirmdzimtajam, apvienojušies kopīgā skaņdarbā “Laiks”. Šī ir mūziķu pirmā kopīgi radītā dziesma, kas atspoguļo ne vien abu attiecību nozīmi, bet arī iezīmē jauna posma sākumu.

 

 

4. Tornhill - John

Grupa, kā jau saprotams pēc nosaukuma, ir no Torņkalna. Gupas dalībnieki savstarpēji sapazinušies Rīgas Angļu ģimnāzijā un dažus gadus vēlāk, 2017.gadā, kopīgo rokmūzikas interešu vadīti izveidoja savu rokgrupu.

Grupas skanējuma pamatā ir ģitāras ar kārtīgu klasisko lampu pastiprinātāja draivu, bet bez tā grupai patīk arī iesaistīt citu žanru stilistikas elementus un instrumentus. Par savu jaunāko dziesmu grupa izsakās šādi - “Visaptverošs skatiens muļķīgā stāstā par vīrieti, kuru formāli dēvē par Jāni”. Starp citu, šīs dziesmas piedziedājumā grupai gribējies izmantot kori, bet bijis jāizlīdzas vien ar grupas biedriem.

 

 

5. Jānis Stībelis - Sabiles vīns

Turpinām "Piecus latviešus" ar jauno Jāņa Stībeļa dziesmu! Jānis izdevis pirmo singlu „Sabiles vīns” no 2021. gadā gaidāmā albuma. „Sabiles vīns” ierakstīts „Factory Sounds Studio”. Dziesmas autors un producents ir Jānis Stībelis, bet tās tapšanā piedalījās Gints Stankevičs, Juris Ludženieks un Jānis Kalniņš.

 

 

6. Sintija Ģēģere & Rihards Lībietis - Ved mani

Dziedātāja Sintija Ģēģere kopā ar ģitāristu Rihardu Lībieti laidusi klajā dziesmu “Ved mani”. Dziesma, kā stāsta mūziķi,  ir par izlaušanos no visa ikdienišķā, tas ir sauciens pēc atelpas. Par iespēju tikt tur, kur neviens vēl nav bijis. “Ļauties mirklim, elpot brīvi un aizmirsties. Līdzīgi kā šo dienu valdošajā satraukumā un neziņā, esam izslāpuši pēc brīvības, miera un iekšējās labsajūtas,”.

 

 

7. Krišs Baglais - Sadzirdēt

Debija Piecos latviešos! Jaunais mūziķis Krišs Baglais klausītāju vērtējumam nodevis savu pirmo singlu “Sadzirdēt”, kurš tapis sadarbībā ar vairākiem pašmāju māksliniekiem.

”Sadzirdēt” ir stāsts par savas iekšējās balss saklausīšanu, kas saka priekšā, kur doties un kā rīkoties,” tā jaunizdoto kompozīciju raksturo tās teksta autors un vokālists Krišs Baglais. Dziesmas pavadījums tapis sadarbībā ar basģitāristu Kārli Kraukli un bundzinieku Matīsu Tazānu, savukārt singla ierakstu producējuši mūziķi Marka (Mārtiņš Gailītis) un Reinis Straume (“DFEierakstu studijā”).